Medulienka

Jaká je historie znaku ,– pro určení ceny zboží (např. 50,–) a může se použít i tento znak .-?

Děkuji.

Nejlepší odpověď
Hakunamatata

Historie tohoto znaku je z dob, kdy ještě existovaly haléře.

Haléřová cena by byla zapsaná např. 50,03 Kč
Pokud je to bez haléřů tak 50,00 Kč neboli 50,–- Kč a nebo zkráceně 50,– Kč

Nemyslím si, že by šlo použít 50,–?
Doplňuji:
Omlouvám se – nemyslím, že by šlo použít 50.- Kč, jelikož čárka znamená něco jiného než pomlčka

Další odpovědi
Krepy

Ano, jak píše Hakunamatata + navíc ta pomlčka je tam z důvodu, aby tam nikdo nemohl dopsat ještě nějakou číslici.

cochee

Znak .- se používal kdysi, když se v našich končinách psala desetinná tečka namísto čárky.