Miroslavst

Jaká je česká obec s nejdelším českým jednoslovným názvem?

Která je česká obec s nejdelším českým jednoslovným názvem?
Znáte její název?

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem tyto obce:
Nejdelší jednoslovný název obce Prostředkovice mají 14 znaků (kraj Vysočina na silnici č. 38/E59). V dalším pořadí jsou obce na 13 písmen. Nositelů těchto názvů je více např. Hejtmánkovice, Jindřichovice aj.

Složením slov pak vznikají názvy obcí na 29 písmen Hněvkovice na pravém břehu Vltavy, stejný počet, ale se započítáním dělící čárky má i Brandýs nad Labem-Stará Boleslav. 28 písmen, kupříkladu Buková u Rožmitálu pod Třemšínem, Albrechtice v Jizerských horách aj.

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:d9cgJsMBx6EJ:­jindrichpolak­.wz.cz/encyklo­pedie/crnejspo­lecnost.php+Jak%C3%­A1+je+%C4%8Des­k%C3%A1+obec+s+nej­del%C5%A1%C3%AD­m+%C4%8Desk%C3%BDm+jed­noslovn%C3%BDm+n%C­3%A1zvem%3F&cd=4&hl=cs&c­t=clnk&gl=cz&sou­rce=www.google­.cz

Další odpovědi
hanulka11

Prostředkovice …
http://www.czso­.cz/csu/redak­ce.nsf/i/zaji­mavosti_nazvu_ob­ci_v_ceske_re­publice