nnn1

Jaká je bezpečná vzdálenost od auta, u kterého je riziko výbuchu?

Když by se jednalo o osobní auto. Stačí 15metrů, nebo víc?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Tak o té vzdálenosti to může být různé. Většina aut již dnes nebouchá. To co vidíme ve filmech je jen prostě to napětí, co přitahuje diváky.
V případě začínajícího požáru automobilu jde o rychlost a není se třeba obávat výbuchu, ale nikdy neotevírat např. motorový prostor kde hoří, jelikož díky přísunu vzduchu by se požár mohutně rozšířil.
Pokud by však došlo již k takovému rozšíření požáru, kdy by opravdu hrozilo riziko výbuchu, domnívám se, že 15 metrů je málo.

Další odpovědi
anonym

záleží dost na tom co ten výbuch vlastně způsobí, nejpravděpodobněji asi nálož umístěná uvnitř vozu pak ani těch 15 metrů nemusí stačit (pozor na rychle letící úlomky/střepiny 🙂 )