FerenCZ

Jaká je asi přibližně hodnota tepelného výkonu celého těla novorozence??? (ve wattech)

Dobrý den,

mám takový zvláštní dotaz, na který doposud nemohu najít uspokojivou odpověď. Jaký je tepelný výkon těla novorozence??? Vím, že výkon těla dospěleho jedince odpovídá přibližně 80 až 100W (vím, že to záleží na mnoha okolnostech jako např. srdeční tep, hmotnost,věk subjektu; denní doba apod.) Ale nikde jsem doposud nenašel hodnotu tzv. bazálního metabolismu novorozence (tzv. BMR – basal metabolic rate). Hodnota se udává ve wattech popř. ve wattech na metr čtvereční. Za případné reakce nebo vědecké odkazy na zdroje budu velmi rád.

Odpovědi
arygnoc

kjalkulátor s ohľadom na výšku, hmmotnosť, vek, pohlavie (anglicky):

http://manyto­ols.org/handy/bmr-calculator/

kalórie na watty si snáď viete previesť.

;-Q