FlAsh_7

Jaká hudba se hodí pro workout?

Rád cvičím a při tom si pouštím hudbu. Optám se, jaký styl hudby dokáže tělu dodat pomocí rytmů určitou „sílu“ nebo motivaci k výkonu? Kdyžtak napište konkrétní doporučení.

Odpovědi
Anikitos

Rytmická – co jde do rytmu spolu s cvičením, nějaká ryhlejší, možná i hlasitější, co v člověku vyvolá adrenalin a motivuje ho (electro, metal, rock/pop, bounce, india možná i techno.. něco s bubnama).

Ale myslím, že nejlepší je ta, kterou má člověk nejradší i kdyby to třeba byla klasická hudba nebo dechovky. :'D Na žánru nezáleží, pokud se ti ta huba/písnička líbí a dobře se ti při ní cvičí. (Já třeba nemůžu vystát rap, který hraje ve fitku každou chvíli, tak si dám raději sluchátka a nebo cvičím doma — doma většinou bez hudby, ve fitku si zapínám svoji směs, když tam není moc lidí – abych jim nenarušil tu jejich rapovou „hudbu“).

Sarrow

Nic lepšího než AC/DC nenajdeš, mám to namíchané s Guns N Roses Appetite for Destruction a prakticky nic jiného při posilování neposlouchám

elkon

Vždy hudba rytmická, často i při opakovaném použití sama připomene další cviky.

Kelt

Hudba by tě měla motivovat, povzbudit, aby jsi dělal lehce, nemyslel na námahu měl jsi z toho příjemný pocit. I když se ti třeba líbí Humoreska od Dvořáka, tak je to pěkné na poslech, ale na cvičení něco jiného, pochod, rock . Nezáleží na tom, co poslouchají ostatní při stejné činnosti, nejlepší je to vyzkoušet. A mít více možností na výběr.