Lucyfer

Jaká existují další léčebná mazání na vystouplé křečové žíly? Kromě heparoidu a liotonu.

Chtěla bych zkusit zase něco nového. Jedná se opravdu o křečáky, nepotřeboji jen nějaký chladivý relaxační gel na unavené nohy – ale klidně ocením taky tip.

Odpovědi
paul1

Tady je pár rad:
https://www.ve­nart.cz/clanek/ma­zani-na-krecove-zily-jake-jsou-moznosti-jak-vlastne-funguje
a ještě přidám povídání od AI:
Pokud trpíte křečovými žilami, můžete zvážit použití masti nebo gelu. Tyto přípravky však problém nevyřeší, ale dokážou Vám pomoci zmírňovat bolesti nohou a zabraňují tvorbě krevních sraženin. Existuje mnoho typů mastí a gelů, které se liší účinnými látkami a způsobem aplikace. Například, můžete zvážit použití gelu Lioton 100 000, který obsahuje heparin a aromatické silice levandule a citroníku pomerančového. Heparin pomáhá ve vstřebávání modřin, podlitin, krevních výronů a sraženin. Rostlinné látky tzv. Flavonoidy, jako je například aescin, jsou také účinné při posilování žilní stěny a zvyšování jejich pružnosti. Příkladem může být Reparil Gel N a Priessnitz 1. Je však důležité si uvědomit, že volně prodejné přípravky nabízejí svému uživateli krátkodobou subjektivní úlevu, snížení pocitu bolesti, otoku a těžkých nohou. Pokud máte vážnější problémy s křečovými žilami, doporučujeme Vám navštívit lékaře.