plebs

Jaká bude klimatická daň ze starších domků?

Evropská Komise připravuje klimatický balíček auta na benzín a naftu budou zakázána a jak to bude se starším domkem neb chalupou jsem nedohledal pravděpodobně bude daň za užívání staveb které mají kategorii G.

Nejlepší odpověď
Funna

to asi zatím nikdo neví…ale vzhledem k tomu, že ekoteroristé v EU toho moc o životě v ČR neví, protože jinak by z nich nemohlo vypadnout nic z toho, co vymýšlí, protože naše životní úrověň a platy jsou na hony vzdálené západu a my si nic z jejich výmyslů nemůžeme dovolit, tak doufám, že je ani nenapadne, že tu máme tolik neekologických staveb, takže se tímto snad ani zabývat nebudou…takže doufejme…
bohužel většina našich europoslanců na občanské zájmy ser_ou a hlasují, tak jak hlasují…pro tuhle blbost zvedli ruku posleanci za Piráty, KDU-ČSL a STAN…tak je všichni zase příště volte!!

Další odpovědi
Jiří Bohumil

EU si vymýšlí mnohé kraviny. Jsou to úředníci, kteří nemají absoluzní „ánung“ o současných technických možnostech zajištění dodatečného množství potřebných energií, zejména elektřiny. Jinak by takové nesmysly, jako že bude vše pouze na elektřinu a ta se bude „vyrábět“ pouze z obnovitelných zdrojů (slunce, vítr, voda-parafrázuji vtipem – „slunce, seno, jahody“). V současné době je zatím nejekologičtější a technicky zvládnutá možnost výroby dostatečného množství elektřiny pouze jádro, ale ani to nechtějí povolit. Jsou to zkrátka avsolutně techničtí „diletanti“ bez reálného uvažování.
Jinak co se týká přímo dotazu. Podle mne není nutné na starší objekty dávat nějakou „ekologickou“ daň. Za to, že tento objekt má větší tepelné ztráty, zaplatí majitel „svou“ daň ve vyšších nákladech na vytápění. No a když nám zakáží topit plynem a i tím dřevem i v obyčejných kamnech (o čemž už se údajně rovněž jedná) a budeme muset topit pouze tou elektřínou (které nebude dost a bude fest drahá), tak se z toho pose.eme.:-(

Pepa25

Bláboly, bláboly … Nebudou zakázány ani auta na benzín a naftu ani nebude daň ta užívání staveb v kategorii G. Jen se zvyšují požadavky na účinnost kotlů při vytápění a hlavně ceny energií dosahují takové úrovně, že každý rozumný člověk dům v katagorii G zateplí nebo upraví …

JežíšKristus

No minimálně těm panelákům po ČR brzy skončí životnost, ty panely se začnou sypat..

Funna

pepa 25 nemá pravdu…auta s konvenčním motorem sice zakázány nebudou, ale přestanou se vyrábět (alespoň s tím některé automobilky hrozí) a vzhledem k tomu, jak obrovská bude daň na naftu a benzin, tak si ji nebudeme moci dovolit…takže je to jako by je zakázali…
a ten zákaz vytápění plynem??…odbornými kruhy, které se zabývají energetickou náročností budov tahle zpráva už proběhla, ale jestli je to fake news si nejsem vůbec jistá..
a topení dřevem samo osobě úplně jako obnovitelný zdroj není…jde o množství CO2 a to je při spalování dřeva vysoké…

plebs

Pepa25 máte pravdu Fit for 55 z dílny Bloomberg nezakáže ovšem je tam návrh na vysokou daň na plechovky i benzín a naftu která bude patřičně cenově upravena, tudíž elektro auta budou výhodnější.,

Pepa25

Jiří Bohumil: zákaz vytápění plynem je nesmysl (moderními slovy fake news) a dřevem už totální nesmysl, protože dřevo jako obnovitelný zdroj je v našich podmínkách ideální (samozřejmě při zajištění dostatečné účinnosti spalování).

Jiří Bohumil

JK – toto je hloupost. Paneláky byly sice původně projektovány na cca 30 let, ale jejich životnost se již nyní odborníky odhaduje na minimálně 100 let. A bez paneláků by dnes polovina lidí bydlela na ulicích. Takže podle mne vydrží do té doby, pokud je nějací „nepřízpusobiví“ navybydlí (viz Chánov a pod.). 🙂
https://www.ga­bitmost.cz/zi­votnost-panelovych-domu-mozna-i-100-let/