ahold

Jaká barva vznikne, když smícháme tyto barvy?

Modrá+žlutá, červená+zelená, žlutá+červená, bílá+červená, modrá+červená, hnědá+bílá, černá+bílá, zelená+hnědá.

Odpovědi
Kepler

Na to téma už tady byly mraky otázek: https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=m%C3%ADch%C3%A1n%C3­%AD%20barev
Tak studuj.
Z fleku si troufám odpovědět jen na to, že z čisté červené a modré (možná i zelené) vznikne čerň, resp. šeď, z bílé a červené růžová (pokud jde o krycí barvy), z bílé a hnědé kávová, z černé a bílé 50 odstínů šedi. Zelenou a hnědou nikdy nemíchám (ani nedoporučuju), nejhezčí jsou v lese, pěkně odděleně.

ivzez

Z modré a žluté by měla vzniknout zelená,
z červené + zelené špinavá hněď,
z bílé a červené růžová,
z modré a červené fialová
z hnědé + bílé kávově hnědá,
z černé a bílé šedá
a poslední nevím → tipuji nějaký „špinavý odstín“ šedé

Barva duha

Zelená,modrá,o­ranžová,světlě hnědá,šedá,bahnitá
😮

led

Definujte,
či ide o farby tzv.maliarské CMYK alebo optické (svetelné)RGB

Mc Merkurion

… bílá a černá nejsou barvy …

Dochy

To vysvětli prodavači v obchodě barvy & laky

Mc Merkurion

… takto mne tady utřeli, když jsem posledně někomu radil ohledně odstínů, proto ta reakce …