Avatar uživatele
Postmaster

Jak zvládáte nastavení operačního systému?

Dneska jsem si nainstaloval https://mxlinux­.org/ vše šlo dobře akorát jsem měl problém s nastavením anglické klávesnice na českou klávesnici, protože jsem se ztratil v nastavení, ale nakonec jsem to správně nastavil, u Windows se vše u klávesnice nastaví samo. Ovládání je zde podobné Windows a není zde probém s viry a špehováním od Microsoftu.

Zajímavá 0 před 986 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Arne1

S nastavením nemám problémy

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Emefej

S nastavením nemám problémy

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

S nastavením nemám problémy

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Jiná odpověď

Zapomněls napsat jakého. Každý má svá specifika. MS Windows si zpravidla vše nastaví podle sebe a moc si do instalace mluvit nenechají, uživatelské nastavení se dá doladit později. V Linuxech exisuje hafo distribucí a víceméně každá to má jinak. Ubuntu například má základní konfiguraci poměrně jednoduchou, spoustu věcí nastaví samo. Existují distribuce, které se ale drží více původní linuxové kultury a tam musíš nastavit téměř vše sám. Není až takový problém udělat nějakou blbost, která Tě zaměstná i na pár hodin, nebo dotlačí k myšlence: Nevím kde jsem udělal botu, na tohle nemám nervy, zkusím to od začátku…

Fakt je, že pokud jednou něco nastavíš, zpravidla to funguje dokud to svým zásahem nepoděláš. Narozdíl od woken, která se dokážou zprasit víceméně sama.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek