jak zrušit s.r.o.

jak se mohu zbavit založeného s.r.o.?? nejrychlejší cestou? jsem jediný jednatel..

Odpovědi
kazisvět

Teoreticky připadá v úvahu s.r.o. převést například formou fůze na právního nástupce, ale spíše nejjednodušší postup bude likvidace. Ta funguje zhruba takto:

  • rozhodnutí společníka o zrušení společnosti
  • jmenování likvidátora (můžete to být vy)
  • oznámení o vstupu do likvidace věřitelům a zveřejnění v obchodním věstníku
  • pokud po prodeji aktiv a úhradě závazků zbyla hotovost, rozdělí si ji společníci
  • podání návrhu na výmaz z OR

alenka901

jak (také) zrušit s.r.o.
Zrušení s.r.o. pro mě dosud představovalo obtížný úkol, přiznám se, že nad mé síly a bohudíky jsem to nebyla nucená prozatím nikdy absolvovat.

Ale je to zřejmě daleko jednodušší, než jsem si představovala.

Stačí mít „fiktivní“ sídlo firmy, a OR vás prostě zruší:

http://busines­s.center.cz/bu­siness/diskuze/zpra­va.aspx?id=286836