MasterEYE

Jak zrušit Občanské sdružení sportovců?

Zdravím,jedná se o občanské sdužení neziskové. Je to sdružení sportovců. Ale kámen urazu je v tom že se nekdo pred dvema lety snazil, ale vsechny papirový nalezitosti se vytratili bůh ví kam. A ted nikdo neví kdo tam je a neni, nemáme ani žadné stanovy v ruce. Prakticky se sdružení vytvořilo a dva roky se vubec nic nedelo. Náš úmysl je tudíš sdružení zrušit a vytvorit nové, které bude mít ovšem všechny náležitosti. Pokud by zde byla nejaka jiná možnost ho třeba nerušit,ale nějak jaksi vymazat a nahlasit stavajíci členy, nebo tak něco, taky by se to nejak vyresilo. Jsem 22letý student a stímto nemám zkušenosti,ale rád se přiučím. Tudíš prosím o rady všechny kdo se v tomto nestracejí jako já o pomoc, předem děkuji moc všem

Nejlepší odpověď
standa

Zánik občanského sdružení upravují ustanovení § 12–16 zákona o sdružování občanů č. 83/1990 Sb. (viz zdroj).

Doporučuji, abyste sepsali zápis z členské schůze, která rozhodla o zrušení vašeho občasnkého sdružení. K zápisu připojte listinu přítomných a snažte se sehnat maximum podpisů.

Tuto listinu pak odešlete na ministerstvo vnitra (MV).

Z praktických důvodů doporučuji si na příslušný odbor MV zatelefonovat (nebo se tam osobně stavit) a proceduru zrušení předjednat. Nejlepší by bylo, kdyby se vám podařilo ministerské úředníky přesvědčit, aby vás nechali nahlédnout do vašich stanov, abyste pak akt zániku sdružení učinili přesně podle stanov.

A když už na MV budete, tak se samozřejmě informujte CO všechno musíte učinit, abyste vytvořili funkční nové sdružení…

Zdroj: http://spcp.prf­.cuni.cz/lex/83-90.htm