Tommy_24

Jak zprovoznit USB u Notebooku?

Dobrý den,
vrátil se mi notebook z nepříliš efektivní opravy.. to že nefunguje monitor, s tím nic moc nenadělám, ale problém je i ten, že příliš nefungují USB. Pouze jedno USB ze tří funguje alespoň tak, že do něj lze zapojit harddisk, ale když tam zapojím externí myš nebo klávesnici, či flash disk, tak nic. U ostatních nefunguje ani harddisk, což tedy bylo i před opravou. Ale při zapojení myšky se pouze na chvilku rozsvítí a zhasne a nefunguje. Klávesnice svítí stále, ale též nefunguje. Někdo mi poradil, že by tomu mohli chybět ovladače, ale nevím, jak v této oblasti s notebookem zacházet, abych neudělal ještě větší kiks

Odpovědi
aliendrone

No a zkusils nastavit v BIOSu režim USB na LEGACY? Některá zařízení jinak ani nebudou fungovat a zvláště starší typy, pokud běží na hi-speed.

Roman71

Zaprvé by bylo dobré udělat nějakou diagnostiku.

Zadruhé bych vrátil nastavení BIOSu do výchozího stavu, aby se předešlo špatnému nastavení periferií a komunikace s nimi.

Pak bych se pustil do instalace ovladačů, pokud nebude operační systém na tolik „ineligentní“, že sám zjistí změny v nastavení hardware a pustí se do automatické instalace ovladačů.

rodier

To je divny, hard disk je o dost narocnejsi nez mys nebo klavesnice.
zkusil bych nejaky kvalitni USB HUB zapojit do toho jednoho usb a skrz to zapojit ostatni zarizeni. Pripadne si kup mericku napeti a promer USB..