Mrtvola

Jak zprovoznit PC, který přestal fungovat tak, jak má? Nejde dát ani do továrního nastavení.

Zdravim, potřebuji pomoc s mým počítačem. Před dvěma dny jsem si dal PC do továrního nastavení protože nefungoval tak jak měl (neustále naskakoval BlueScreen, padaly neustále hry a nešli otevřít aplilace v liště jako např.: kalendář atd…) poté co jsem ho dal do továrního nastavení vše fungovalo jak mělo jenom 2 dny. Když jsem dnes (třetí den) zapl PC a chtěl otevřít google tak se nic nestalo, když jsem klikl na lištu abych otevřel kalendář taky se nic nestalo a když jsem chtěl v liště zapnout nastavení tak se také nic nestalo… Nefungovalo prostě nic. Chtěl jsem dát PC znovu do továrního nastavení ale jelikož nešlo otevřít nastavení tak jsem to skusil přes klávesové zkratky jako např.: podržet shift a dát restart PC ale jak jinak než že se nic nestalo… Proto vás žádám o pomoc a radu jak zprovoznit PC aby zase fungoval. Tady jsou tech. Parametry mého PC: Grafika: Asus geaforce gtx 960 4gb. Procesor: AMD Ryzen 3 1200. Základní Deska: ASRock pro series B450M PRO4-F. Zdroj: Corsair VS450. Ramky: dvě HyperX Fury DDR4 8GB. SSD: XPG SX6000 Lite 256GB. Originální Windows 10…Budu rád za všechny rady které mi pomůžou. Předem díky

Odpovědi
postcd

Co vypnout PC a vyndat/zandat všechny komponenty jako RAM, grafická karta, kabel disku. Mě pak radili otestovat paměť. Různé Linux distribuce se kopírují na USB disk nebo vypálí na DVD a v úvodním menu bývá možnost memtest86 – test RAM. Mě doporučili to nechat běžet několik hodin aby proběhly alespoň 3 iterace (testy). Pokud se zobrazí chyba, možno zkusit odebírat RAM bloky. (od toho s nejvyšším číslem aby v první slotu byla vždy RAMka) – třeba je chyba jen v jednom modulu. Nevím jestli memtest ukáže ve kterém.
Další věci co zkusit je odebírat komponenty které nejsou nezbytně nutné. Případně zkusit nabootovat jiný OS (třeba ten Linux) zda se chyba objeví i tam. Pokud se člověk dostane do OS, tak je možné spustit Event viewer (Prohlížeč událostí) a najít sekci Systém a vyhledat případné chybové zprávy na internetu. A případně odinstalovat či vypnout ovladače které by s chybami mohly tématicky souviset. Dělá se to přes správce zařízení a pak je asi vhodný restart.

Schluker

Jestli jste uz obnovoval do tovarniho nastaveni, tak vas nebude bolet format disku a preinstalace windows. To by mohlo potize odstranit. Pokud nemate zazalohovana data, tak to nejdriv udelejte, treba spustenim do nouzoveho rezimu a prekopirovsnim dat na externi disk.

dubraro

Kdybyste byl odborník, tak byste se tady neptal. Protože asi nejste, doporučil bych vám dát počítač do servisu, než neodbornými pokusy o opravu způsobíte ještě větší škody (třeba ztrátu dat).

Hlada

Zatím vše nech v původním stavu.

  1. Otestuj RAM pomocí Memtestu.
  2. Otestuj disk pomocí HD Tune.

Mrtvola

Tím nefungovalo nic jsem myslel to že jakakoliv aplikace v PC kterou jsem chtěl otevřít se neotevřela a když si to přečtete pořádně tak je tam napsaný že nefungují i klávesový zkratky. Stalo se mi to dnes ráno kdy jsem se chtěl kouknout na pc a něco zagamesit.

Pepa25

Nic ve zlém, ale popis „nefungovalo nic“ je k ničemu, zvlášť pokud se Win10 zjevně spustily (nebo nespustily?) a podle popisu fungovaly i klávesové zkratky. Takže doporučuju znovu spustit a sledovat, co to dělá (a ne, kalendář opravdu není směrodatná aplikace) a kdy se to