Jak zpracovat mořskou vodu?

Po ztroskotání – jen s věcmi na záchranném člunu (lékárnička, světlice, baterka, …) – jak zpracovat mořskou vodu, aby se dala pít? Myslím nejefektivněji. Mě totiž napadá celá řada věcí. Kupříkladu var – zachytávat páru. Kde však vzít žár – oheň, … Či využít slunce – odpařování – nechat vodu někde srážet. To mi přijde však příliš pomalé – rehydratace na přímém slunci musí být obrovská – snad i 4 litry denně. Co by bylo rychlejší – efektivnější?

Nejlepší odpověď
gecco

On se ještě dneska někdo vydá ztroskotat na moři bez osmotické ´pumpy´?
😉

Další odpovědi
arygnoc

existujú ľahké prenosné prístroje (ručné i elektrické), ktoré sa nazývajú desalinátor.
fungujú na báze reverznej osmózy.

;-Q

Lamalam

Ruční pumpa na reverzní osmózu je už mnoho let v každém záchranném člunu.