Lukas27

Jak zmenšit svoje měsíční náklady?

Nejlepší odpověď
quentos

Odpustit si něco, bez čeho lze žít.

Další odpovědi
DoTazatel

Dobré je vést si nějaký soupis příjmů a výdajů nebo si to alespoň projít v duchu (za co utrácím) a odstranit z výdajů, to bez čeho se obejdu.

To přece není tak složité, zjistím, co (nezbytně) nepotřebuji a nebudu za to utrácet. Uskromním se… lidi utrácí za věci, které nepotřebují – které použijí jen jednou a pak trčí někde ve skříni, šuplíku a jinde. Zkrátka naprosto nevyužité.

Z redukovat jdou různé výdaje. Třeba i za jídlo – jestli moc nakupuju nějaké drahá a nezdravá jídla, jestli to, co koupím nakocen vyhodím, tak bych toho mohl příště nakoupit míň…

Nevíme za co utrácíš, je na tobě aby sis to prošel a proškrtal seznam nepotřebných věcí.
Prozkoumej oblasti svého (každodenního) života, tvoje aktivity a pohyb peněz s nimi spojený.

Před kažou koupí zvažuj zda-li to opravdu potřebuješ, zda to budeš používat a jestli je to pro tebe užitečné..

Zkus žít minimalisticky nebo se tím alespoň trochu inspiruj – najdi si minimalismus a co to znamená, obnáší.

Drap

Méně utrácet. Jiná vesta neni.

Hufnágl

Já si spočítám příjmy a pravidelné výdaje, ty odečtu a čisté peníze si vydělím počtem dnů. U nás to vychází cca 560 Kč denně na živobytí, tedy víme, kolik můžeme denně utratit. Příklad: Dnes jsem udělal nákup za 350 korun, a tak mám 150 korun z toho dne ušetřeno. Pokud nejdu přes víkend do krámu, můžu si v pondělí koupit třeba boty za 1200 a ještě ušetřím na další den nákupu. Před očekávaným novým příjmem si spočítám ušetřené peníze a převedu je na jiný, k tomu určený účet v rámci jedné banky. Za ty léta, co to dělám jsme ještě nebyli v mínusu. A za poslední dva roky jsme takto ušetřili okolo 50 t. Kč

aliendrone

Uvážlivě. Snížení výdajů „za každou cenu“ v konečném důsledku předznamenává přinejlepším průšvih, někdy i krach. Pamatuj, kdo maže, ten jede! Obecný návod NENÍ, právě schopnost rozpoznat co aktuálně i dlouhodobě je a co není důležité VČETNĚ správného nastavení priorit je určujícím faktorem, kterým rozlišujeme mezi dobrým a špatným managerem.

Hele, pokud jde o osobní finance, stačí k sobě být jen upřímný, v případě podnikání ti NEMUSÍ zajistit úspěch ani sebelepší upřímnost a vzdělání (jakkoliv tomu oboje napomáhá), tam je potřeba mít i trochu štěstí nebo ukrást věšteckou kouli Její Excelenci madam led! Pamatuj ale, že i štěstí je třeba „jít naproti“! :)

autacek

Zvyš své měsíční příjmy a pak se ti náklady nebudou zdát tak vysoké.

Meggie2

Prodat auto, televizi, nechodit do restaurací, platit účty včas, zrušit zbytečné předplatné.

Midoc

Ušetřit za energie. Používat energeticky úsporné spotřebiče A+++ v domácnosti.
Používat místo klasických žárovek LED diodové. Vařit s pokličkou na hrnci. K vaření používat indukční plotýnku. Je energeticky úspornější než elektrický vařič. Také je možné použít solární vařič.
http://marek.dra­pal.org/solar­ni-varic

Na radiátorech používat termostatické hlavice.

Marketka73

Tuhle otázku jsme si s přítelem také kladli. Kamarád nám nakonec poradil, aby jsme zažádali o dotaci na tepelné čerpadlo. Něco jsme si o tom zjišťovali a nakonec jsme vyhodnotili, že se to časem opravdu vyplatí. Nejlepší jsme našli tady: https://www.m-klima.cz/