čup

Jak zkvalitnit příjem signálu k rádiu,ze kterého vede anténa v podobě slabého drátku?

V rádiu je vestavěná feritová anténa,ale drát antény nedostačuje.

Nejlepší odpověď
Hlada

Feritová anténa je pro příjem AM. Jestli mluvíte o drátu, tak ten je na FM, kterou chcete nejspíš zlepšit. Délka drátu není samoúčelná, je to 1/4 střední vlnové délky pásma, zhruba kolem 80 cm. Zkuste ho prodloužit na dvojnásobek. K velkému zlepšení ale nedojde. Průměr drátu nemá na zisk žádný vliv. Nejlepší řešení je zabudovat do stříňky anténní konektor a použít pokojovou nebo venkovní anténu.

Další odpovědi
badisko

co takhle si udelat antenu ze silnejsiho medeneho dratu …:D ..proste jen udelat oko a pridelat na drat co mate v radiu ?..:D …vetsinou kus dratu postaci …:D ..kdyzsi jsem di koupil antenu na televizi a nejak moc nefungovala udelal jsem ocko z medeneho dratu a to by jste koukal …:D
Doplňuji:
nebo jen prodlouzit drat a nebo tohle pro inspiraci .. https://www.go­ogle.ie/search?new­window=1&safe=of­f&client=opera&hs=xxD&ch­annel=suggest&biw=1020&b­ih=631&tbm=is­ch&sa=1&q=plecho­vaka+antena&oq=plecho­vaka+antena&gs_l=im­g.3...38555.50726­.0.50965.29.26­.0.1.1.0.153.2209­.12j10.22.0..­.0.0...1c.1.18­.img.CMU-SgAYXlE muzete to pouzivat na odkladani propisek …:D .. osobne bych si to teda do bytu nedal.. ale taky reseni ..

mosoj

  1. Nepíšeš o jaký vlnový rozsah se Ti jedná a Tvůj popis jde jaksi proti sobě.
  2. Feritová anténa je účinná a používá se na střední (MW), krátké(SW) a dlouhé(LW) vlny.

Dnes se ale většinou používají vlny VKV ( FM) Na tyto vlnové rozsahy feritová antena není účinná a používá se na ně vysouvací prutová anténa. Dnes ji má každý radiopřijimač ( z jakého důvodu u tvé chybí?). Někdy bývá kombinována s rámovou, ale o tom uživatel ani neví , protože je uvnitř přijímače a bývá to třeba jenom kovový polep.

Takže zůstává otázka na jaký vlnový rozsah ten tvůj drátek používáš ,kam a jak je připojen. Pokud to není tovární zhotovení tak každé přímé připojení stav jenom zhorší. Takovéto provizorní antény se nepřipojují přímo ale pouze indukčně.
Zmíněný drátek se obtočí kolem originální antény ( udělá se několik závitů) a nepropojuje se galvanicky.
Doplňuji:
Délky antén jsem chtěl doplnit pokud by byl zájem a ujasnil se stav. Udělal to Hlada.

cochee

Použít tzv. protiváhu. Viz zdroj, doporučuju ale přečíst od začátku.

Zdroj: http://forum.av­mania.e15.cz/vi­ewtopic.php?p=75704­55#p7570455

jiri Linhart

Mel jsem podobny problem s pristrojem ASAHI,byla jen prutova antena na vkv-FM. Rozhodil jsem kazetak,udelal vstup na koaxialni kabel pomoci UHF koňektoru. Zem,z koaxu jsem naletoval na spolecnou zem v pristroji a stredni vodic jsem pripojil na plosny spoj pres keramicky kondenzator 100 PikoFaradu. Kdyby me to nebozka nerozmlatila,makalo by to do dnes. Musi se anteni ploska od spolecne anteny,ci UHF konektoru Odelit Keramickym kondenzatorem,staci do 100 voltu a kapacita 10 az 100 PikoFaradu. Pak pristroj muzes pripojit i na spolecnou antenu.