Tomík1236547

Jak zjistím, že mám rootnuté mobilní zařízení?

Odpovědi
cochee

Ona prý na to existuje apka (neověřoval jsem existenci ani funkčnost, ale moc bych nevěřil, že je 100% spolehlivá) – Root Checker Basic.

Jednoduchá „polopatě metoda“ – najdi si a nainstaluj nějakou apku s funkcí terminálu. Terminál je textové okno, do kterého můžeš zadávat linuxové příkazy (on Android je klon Linuxu) a kde se i objevuje výstup těchto příkazů. Po instalaci terminál spusť a zapiš a odešli příkaz „date“ (bez uvozovek). Pokud je vypsán datum a čas, je to OK – pokud ne, tento terminál na tom zařízení nefunguje, najdi a nainstaluj jinou appku s funkcí terminálu. Pokud tedy appka funguje, na začátku řádku je vypsána výzva – pokud končí #, root je přítomen a zároveň je na něj přepnuto. Pokud končí $, je přepnuto na obyčejného uživatele. Zkus zadat a odeslat „root“ – změní-li se výzva na #, root je přítomen (zařízení je „rootnuté“) a tímto je i přepnut.

oprava: příkaz na přepnutí na uživatele root není „root“ ale „su“ – to jsem měl asi zatmění mysli ;)

Arne1

Podstatný předpoklad – máš tam neoriginální Android, tedy nepocházející od výrobce. Podívej se na versi systému, mělo by to tam být uvedené. Pak v položce „Pro vývojáře“ – je to v ozubeném kole těsně před „Informace o telefonu“ budeš mít možnost Root přístup zakázat / povolit.
A ještě jedna možnost – nainstaluješ Tesco Clubcard a pokud bude fungovat tak možnost Rootu není.