Radovanos

Jak zjistím, zda bývalá manželka uplatňuje slevu na dítě?

Nekomunikujeme spolu a tuto informaci z ní nedostanu. Potvrzení, že slevu neuplatňuji jsem jí už druhý rok nedal. Někde jsem četl, že pokud nebude nějaká změna, tak potvrzení nemusí dokládat rok co rok.

Odpovědi
Kazatel

To je prosté, aby sis uplatnil děti, musí být tebou vyživované a ve společné domácnosti. Jelikož uvádíš, že se s matkou nebavíš, danou podmínku splňuje patrně, pokudvůbec, jen jeden z vás.

Pepa25

Je nutná dohoda, aby sleva nebyla uplatněna dvakrát. Pokud se neododnete, tak určí správce daně, s kým má dítě společně hospodařící domácnost, a prostě tomu druhému slevu neuzná.

Zdroj: https://www.pod­nikatel.cz/clan­ky/novy-judikat-k-uplatneni-danoveho-zvyhodneni-pri-stridave-vychove/

da ny

Je smutné, když spolu rodiče dítěte neumí spolupracovat. Vím, i některé matky se chovají hůř, než telata…..
Zaměstnavatel Vám informace asi nepodá U OSVČ, snad FŮ, u závislé činnosti by to mělo také jít. U střídavé péče, každý z rodičů asi 6 měsíců v roce (?).
Jinak je podmínkou společné trvalé bydliště (ne domácnost).

Pepa25

Kazatel: o střídané péči jste nikdy neslyšel?