Avatar uživatele
Eva334

Jak zjistím, kolik % mám zameškáno na školní praxi, když nesmíme mít zameškáno 25 %? Máme 16 hodin v každém pololetí.

Jak zjistím kolik procent mám zameškáno na školní praxi, když nesmíme mít zameškáno 25%? Máme 16 hodin v každém pololetí

Na školní praxi nesmíme mít zameškáno 25% docházky. Máme 16 hodin praxe v každém pololetí. Už jsem 3 chyběla. Kolik mám zameškáno procent? A Jak to zjistím?

Zajímavá 0 před 1975 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Jak zjistítte? Když si vypočítáte, kolik % jsou 3 hodiny ze 16 hodin v 1. pololetí. Každé pololeltí se počítá zvlášť.

Procenta obvykle označují nějakou relativní část z celku, přičemž celek jako takový se vyjádří jako 100 %. Dají se vyjádřit zlomkem.

Pokud nezvládnete sama, pročtěte si odkaz. Ale vypočítat výsledek je proti pravidlům i Kodexu.

Pročtěte si návod.
https://matema­tika.cz/procen­ta

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Edison

To je učivo základní školy!!!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
autacek

To je domácí úkol, nebo na postup na střední stupeň stačí, když jedinec nezvládne spočítat ani 1/4 z šestnácti?

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Mc Merkurion Nahlásit

Avatar uživatele
Marky Stark

Spočítáte obyčejnou trojčlenkou. Momentálně máte zameškáno 18,75%.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

25 % = čtvrtina z celku
čtvrtina ze 16 = 4 hodiny (16 : 4 = 4)

Jestli pro klasifikaci musíte splnit alespoň 75 % docházky, nesmíte
zameškat 4 hodiny. Takže už nesmíte zameškat ani jednu hodinu.

Ovšem jestli před koncem pololetí několik hodin praxe odpadne, můžete překročit procento absence i jenom se zameškanými 3 hodinami.

Praktická rada:
U předmětů s nízkou hodinovou dotací (jako zde) se procento absence
překročí snáze, než u předmětů s vyšší hodinovou dotací.

Měla byste se snažit na praxi na začátku sledovaného období
nechybět vůbec, protože nevíte, jestli se celkový počet hodin nesníží,
nebo jestli před koncem období neonemocníte.
_________

Poznámky:

(1)
Opravdu je výpočet vzhledem k tomu, že nejde o úkol, porušením pravidel i kodexu? Jestli ano, klidně mou odpověď nahlašte, já v ní porušení nevidím.

(2)
Přemýšlím, jak se žák s takovými neznalostmi dostal na SŠ.

Upravil/a: ivzez

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

ivzez,

já odpvoědii nenahlašuji, i když jjsou cyhbné.

Jenže jsem vypočítala procento u podobného dotazu a otázku někdo nahlásil. . Není to ojedinělé, i když jen naznačím.

Takže ne vždy platí totéž.

před 1975 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Annas,

já jsem nemínila Vás, ale vás → obecně všechny uživatele. Nejsem si jista → mohu se mýlit. Proto jsem sice odpověď vložila, ale zároveň nabídla možnost ji nahlásit, pokud v ní někdo shledá porušení pravidel nebo kodexu.

před 1975 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

To ale byla od někoho… řekněme… nedobrost. Osobně myslím, že i chybné, leč odůvodněné odpovědi by zde měly zůstávat, neb přinejmenším otevírají prostor k… PŘEMÝŠLENÍ… Odůvodňovat názor se dá v diskusi, žáno…

před 1975 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
autacek

Marky Stark – ale to je špatný výsledek 😁

před 1975 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Mně také vychází 18,75 %.
Jak by se to tedy mělo počítat?

před 1975 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
autacek

No ze zadání se zdá, že celkový rozsah praxe za rok je 2×16, tedy 32. O podmínce se hovoří jako o celku, nikoli o pololetí, dále se dozvídáme, že tři hodiny chyběla, nevíme v kterém pololetí, v prvním, v druhém, v obou, pokud je to irelevantní údaj, pak bych se opět přikláněl počítat z celku, tedy fondem 32 hodin.

před 1975 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Přestože se tazatelka nevyjádřila jednoznačně, vím, jak to na školách chodí. Docházka se v každém pololetí hodnotí samostatně.

Pokud tazatelka nesplní podmínky pro klasifikaci (bude-li mít vyšší absenci) v pololetí, nebude moci být klasifikována a bude muset složit dodatečnou zkoušku.

Proto jsem jí napsala, že už nesmí chybět ani hodinu → mínila jsem do konce tohoto pololetí.

před 1975 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Jasný… Já vím, že to víte lépe, než já… O Alliendronovi ani nemluvím… Proto vaše odpovědi nerozporujeme, napsaly jste to evidentně správně… My ale taky(!) s ohledem na způsob položené otázky. 😉

před 1975 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

PS:
Děkuji za vysvětlení Vašeho pohledu.

před 1975 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Zameškané hodiny se počítají za pololetí. Teď se blíří 1. pololetí, takže tazatelka se chybně vyjádřila.

V tomto školním roce zatím 2. pololetí nebylo, takže zatím zameškala hodiny jen za 1. pololetí.

před 1975 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Nojo dámy. Jenže otázka je postavena kapku jinak. Nebo špatně chápu… Teď neberu v potaz jaká je realita, ale to, jak je položena otázka.

před 1975 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Jj.. Přesně tohle mě praštilo do vok… 😁

před 1975 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek