Ok.

Jak zjistím, zda se na obrázek vztahují autorská práva?

Budou se autorská práva vztahovat i na obrázek který je minimálně upravený?

Odpovědi
elkon

Pokud ano, bývá to u něj napsáno. Nemůžeš takový obrázek použít, ani upravovat. Veřejně přístupné obrázky použít můžeš, ale ne je vydávat za své.

Edison

Elkon se mýlí. Na všechna díla jsou nějaká práva. Jde jen o to jaká. A podle práv je možno obrázek případně užít, nebo i uravit. To je všechno právě v těch právech.

EKSOT123

Ani jsem nechtěl odpovídat, protože už to tu bylo řečeno víckrát:
odpovedi.cz/se­arch?q=autorská%20prá­va%20k%20obráz­ku
Ale Elkon mě k tomu vyprovokoval:
Obrázky a fotky u kterých není řečeno naopak, není povoleno jakkoli veřejně používat, sdílet, nebo upravovat. Zahrnuje to sice i velkou množinu obrázků, která je autorům šumák, ale to ty nemůžeš vědět a většinou to ani nejde zjistit. Volné ke zveřejňování, sdílení, nebo upravování jsou pouze obrázky v kolekcích volných obrázků, dále obrázky, u kterých je to uvedeno(např. značkou Creative Commons (CC). Ale i těch by event mohl nastat problém, pokud jsou na nich nějaké osoby, které nedaly souhlas k volnému použití obrázku. Další podrobnosti např. zde:
 https://mlady­podnikatel.cz/o­brazky-z-internetu-kdy-je-muzete-pouzit-a-jak-se-vyhnout-poruseni-licence-t33362

Osobně mě to také mrzí, protože sbírám vtipy a je spousta krásných obrázkových vtipů… Je sice nad slunce jasné, že provozovatelé sbírek těch vtipů porušují autorská práva ve velkém, a zřejmě i pinterst a další weby…

Pozn.: řešení podle Elkona by bylo sice ideální (povinnost označení obrázků s autorskými právy), ale zřejmě to nelze technicky zajistit. Někdo obrázek nelegálně použije, odstraní z něho označení autorských práv a další uživatelé by se domnívali, že je obrázek volný.