Avatar uživatele
Ok.

Jak zjistím, zda se na obrázek vztahují autorská práva?

Budou se autorská práva vztahovat i na obrázek který je minimálně upravený?

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? paul1 před 1476 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Pokud ano, bývá to u něj napsáno. Nemůžeš takový obrázek použít, ani upravovat. Veřejně přístupné obrázky použít můžeš, ale ne je vydávat za své.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Edison

Elkon se mýlí. Na všechna díla jsou nějaká práva. Jde jen o to jaká. A podle práv je možno obrázek případně užít, nebo i uravit. To je všechno právě v těch právech.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
EKSOT123

Ani jsem nechtěl odpovídat, protože už to tu bylo řečeno víckrát:
odpovedi.cz/se­arch?q=autorská%20prá­va%20k%20obráz­ku
Ale Elkon mě k tomu vyprovokoval:
Obrázky a fotky u kterých není řečeno naopak, není povoleno jakkoli veřejně používat, sdílet, nebo upravovat. Zahrnuje to sice i velkou množinu obrázků, která je autorům šumák, ale to ty nemůžeš vědět a většinou to ani nejde zjistit. Volné ke zveřejňování, sdílení, nebo upravování jsou pouze obrázky v kolekcích volných obrázků, dále obrázky, u kterých je to uvedeno(např. značkou Creative Commons (CC). Ale i těch by event mohl nastat problém, pokud jsou na nich nějaké osoby, které nedaly souhlas k volnému použití obrázku. Další podrobnosti např. zde:
 https://mlady­podnikatel.cz/o­brazky-z-internetu-kdy-je-muzete-pouzit-a-jak-se-vyhnout-poruseni-licence-t33362

Osobně mě to také mrzí, protože sbírám vtipy a je spousta krásných obrázkových vtipů… Je sice nad slunce jasné, že provozovatelé sbírek těch vtipů porušují autorská práva ve velkém, a zřejmě i pinterst a další weby…

Pozn.: řešení podle Elkona by bylo sice ideální (povinnost označení obrázků s autorskými právy), ale zřejmě to nelze technicky zajistit. Někdo obrázek nelegálně použije, odstraní z něho označení autorských práv a další uživatelé by se domnívali, že je obrázek volný.

Upravil/a: EKSOT123

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek