Avatar uživatele
aliendrone

Jak zjišťuje polohu (přidává cíle) aplikace (navigace), když nemá přístup k informacím o poloze?

Používám několik telefonů, striktně odděleně (žádné společné kontakty, maily apod.). Nainstaloval jsem si wejsky (Waze) , ovšem používám ji pouze na JEDNOM telefonu. U ostatních mám sice nainstalováno(pro případ průšvihu), ale neudělil jsem jim ŽÁDNÁ povolení (ke GPS, k datům atd., prostě NIC!) s tím, že to zapnu jen v případě potřeby, aby to mohlo pracovat. PŘESTO ten xindl po PRVNÍM zapnutí od instalace na daném zařízení automaticky nějak importoval mé cílové předvolby, které mám na JINÉM telefonu. Odkud se jich domákl? Napráskal mě Google? Nebo ten soft dokáže obejít OS?

Upravil/a: annas

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, zjentek, jirka F před 1442 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zjentek

Já myslím, že pokud ses už jednou registroval (využíváš na jiným zařízení), tak už od tebe všechna povolení mají. (;

Taky jsem si při povoleních a registracích v mobilních appkách všimnul jistých věcí mezi nebem a zemí… a to jsem si ještě relativně nedávno myslel, že když k těmhle věcem jednou dojde, tak že to přijde Z OBLOHY! Prostě žiji dost naivně… (;

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Môže pomocou triangulace signálov z 3 blízkych spojovacích buniek signálov mobilných sietí. Presnosť je pomerne slabá. Voľne v prírode pracuje s odchylkou aj 2–3 km. Presnejšie zameriava v meste s hustou telefonnou sieťou, ±50m.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Vezměte to kolem a kolem. Co mají všechny vaše telefony společný?

Máte nějakej účet ve Waze, kam se přihlašujete? Pokud, ano, používáte na všech telefonech stejnej? Pokud ano, mohlo by to bejt tady.
Waze nepoužívám, nevím jestli má nějaký možnosti registrace.

Dál bych se zaměřil na Google účet. Ve všech telefonech používáte stejnej? Tohle by taky mohlo bejt ono.
Ať chcete nebo ne, Google o vás sbírá informace. V případě přechodu na novej telefon to může pomoct (automaticky nabídne přenos dat, stažení vašich aplikací a čertví co).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

výmenný obchod a kradnutie dát žije aj vo virtuálnom svete. Veď ho programovali a naďalej programujú reálni ľudia. Čokoľvek zveríte internetu už viac sa nestratí, vždy v nejakom zapadnutom mieste nejaký ten bit „zaniknutej“ informácie nájdete.

před 1441 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

zjentek, Astaroth47>>> Pochopitelně že VŠECHNY věci jsou striktně samostatné, individuální a oddělené, žádné společné účty, žádný spojovací článek, žádné zřetězení, alespoň kam jsem až schopen se toho domáknout. JEDINÝ společný článek je OS Google Android.

led>>> Triangulační zaměřování příchází v úvahu výhradně pokud by byla appka nějak spuštěna/běžela na pozadí apod., tedy mohla provádět monitoring. Podezřívám z předání dat samotný Google, venkoncem mu Waze patří. NJN, asi je čas přejít na Čínu. Ale nemám ponětí JAK pak budu používat WhatsApp. Chjo… :)

Jinak VŠEM díky za odpovědi. :)

před 1440 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Tento typ komunikácie nepoužívam.

před 1439 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

led>>> Doporučuji WhatsApp vyzkoušet. Ani ne tak kvůli textům, jako spíš k poslání audia (při řízení auta k nezaplacení), fotek či videa. Jedna fotka kolikrát vydá za tisíc slov. PRUDCE NÁVYKOVÉ, nejpozději za týden budete znásilňovat své okolí, aby si to pořídili také. ;) :D :D

před 1439 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek