Alenka1235

Jak získat zpět ukradeného mazlíčka? Kde se hlásí odcizení domácího mazlíčka bez souhlasu majitele?

Koupili jsme kočku. Jediné co po ni zbylo je jen smlouva, ve které stojí, že majitel kočky jsem já.

Kočku jsme ale pořizovali pro kamaráda s myšlenkou aby nebyl tolik sám a s domluvou, že kdyby se cokoli stalo kočka může kdykoli zůstat u mě. Proto je smlouva psaná na mě. Kočku i jeho jsem kontrolovala ale pak na jednou byla kočka pryč. A já už měsíc nemůžu z kamaráda ani z nikoho jiného dostat kde je. Projela jsem všechny útulky ale nikde nic. Hodně se o kočku bojím. Jediné co mám je smlouva. Očkovací knížka byla u kamaráda. Hraju si hodně s myšlenkou, že to prostě budu muset někde nahlásit, ale nevím kde. A říkám si jestli to má vůbec cenu. Budu hodně ráda za jakoukoli radu. Popřípadě pokud někdo nevíte, kde se tyhle věci hlásí. Předem děkuji.

Odpovědi
elkon

Nechat to být, nemá to cenu řešit

Kočka je toulavé zvíře, pokud utekla, nemá smysl to řešit.

Drap

Nechat to být, nemá to cenu řešit

Pokud ji kamarád někomu dal a nechce to říct, tak zbývá pouze jediná možnost, obrátit se na policii ČR.

Filip84

Nahlásit to

Jo, můžeš to nahlásit, tady: https://lampar­na.org/o

Tady to není, jo, tady není „oddělení stížností“.

Jinak, paranoia se léčit dá, blbě, ale dá. Blbost, bohužel, jo, antiblbín forte ještě Zdravlje Leskovac nevyrábí. Bohužel, život není krásný. 🤪🤓

Rocker

Nahlásit to

Zkus třeba na FB skupinu Psí detektiv,tam se hledají ztracení mazlíčci.

Dochy

Nahlásit to

Připadá mi to celé podivné. Ale OK, pokud máš podezření, že se s kočkou salo něco co se stát nemělo, pa je asi jediná šance ta policie. Je otázka jestli to nezametou pod koberec..... Osobně netuším jak bych to jako policajt měl řešit, zvlášť když je ta kočka pryč už měsíc. Ale přinejmenším z titulu majetkových práv a krádeže by to asi řešit měli.

Alenka1235

Dobrý den, myslím že jsme se nepochopili. Je mi tvrzeno že kočka je na hlídání u cizích lidí ale není mi na ně dán kontakt. Takže ano potvrzení ze kočka je moje je celkem důležité. Toho kamaráda znám přes deset let takže to nechci řešit přes někoho dalšího. Ale když mi nechce říci kde je a z jeho bytu zmizelo jak skrabadlo tak záchod tak proste nevím co mám dělat. Proto chci pomoc od lidi kreří se umí přinejmenším vyjadřovat slušně. Nejsem nejmladší a nikdy jsem nic takového neřešila. Kočka to byla bytová, nemyslím si ze by ji něco přejelo. Proto se ptám, zkouším všechno.

iceT

Myslím si, že pokud zmizelo škrabadlo a kočičí záchod, tak jsou dvě varianty: kamarád kočku třeba prodal nebo daroval i s těmi potřebami, nebo mu kočka utekla nebo ještě něco horšího, a v tom případě je mu škrabadlo a wc k ničemu. No a pokud ohledně toho mlčí, tak je to zřejmé. Můj názor.

Filip84

Kočka je zčásti domestikovaná šelma, má své potřeby, obyčejná „Murina“, nebo kot von und zu za $500,000.00. Ale ano, kočka – obyčejná „Murina“ nebo s papíry – může být celý život v bytě, ale pak je potřeba ten byt pro to příslušným způsobem upravit.

Pokud kočka nemá, co potřebuje, tak je poněkud jasné, že při první možné příležitosti vezme roha – oproti psům tě kočka, totiž, fakt jako nepotřebuje!

Prostě lidi, co vědí o kočkách úplný hovno, si pořídí kočku. Kočka je, vlastně, tejraná, stresovaná, a při první příležitosti jim vezme roha. Kokoti se ještě diví, kde ta kočka je! 🙃🙈

Kočka není hračka „na večer“, co si objednáš z eshopu, strčíš do nabíječky, nabiješ, a po použití uložíš ve stolku u postele, chápeš to!? 🙄🙄🙄

cappuccino

Pokud nema v byte skrabadlo a zachod, tak je snad jasne, ze se ji zbavil?!!
Pokud kamarad mlci, tak to neni kamarad!!

Filip84

Ty vole, Ty už to nehul!: uteče Ti kočka a Ty řešíš, že máš smlouvu!? Co když jí zajelo auto? Nebo, co já vím, někde ulovila otrávenýho hraboše, nebo potkana a kočka ti doma neumře, pokud teda nemusí a není zavřená? Ti říkám, už to nehul, a jestli to nehulíš: jdi za psychiatrem! 🙈🙈🙈 Prý: ale mám smlouvu! 🙃 Ty vole! To je kokotárium, tady! 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️