NeřeknuCZ

Jak získat chlorid sodný pomocí neutralizace ?

Je správná úvaha, že hydroxid sodný (zásada) reaguje s kyselinou chlorovodíkovou (kyselina) a vznikne tedy chlorid sodný – NaCl (kuchyňská sůl) a voda ?

neutralizace = chemická reakce kyseliny se zásadou

zzzlatokopko já chemii taky moc nerozumím. Určitě nejsem takový typ člověka, který by něco smíchával doma :D Učitelka nám zadala úkol, tak jsem si chtěl jen ověřit, zda je má teorie správná … :)

Nejlepší odpověď
lexx

úvaha je správná – v laboratorních podmínkách vyrobíš NaCl ale v průmyslovém a obchodním měřítku se získává jinak

Další odpovědi
Quimby

Ano, ovšem v praxi se to nedělá, protože NaCl je mořská sůl a tý je hodně.

zzzlatokopka

Já bych louh a hacku naprudko nemíchala, bylo by lepší v nějakém reakčním prostředí, myslím si, že když do louhu hacku naleješ, tak to bude pecka:-(

Chemii moc nerozumím, ale na toto bych odvahu asi nenašla:-D