Jak zformátovat disk bez instalace Windows?

Mám problém s formátováním pevného disku. Leží mi tady starší disk z počítače a rád bych ho použil jako druhý disk v novějším počítači, hlavně pro zálohy fotek a videa. Jenomže nevím, jak je kompletně vyčistit, zformátovat. Když formátuju disk, tak jen přes instalační CD Windows, ale Windows instalovat nechci… Díky.

Nejlepší odpověď
roy_x

To by mělo jít přímo z Windows (nevím, jakou verzí máte), pokud se nemýlím. Tj. normálně disk připojit k počítači, spustit systém a Windows by mu měly přidělit normálně písmeno, takže půjde vidět. Pak by mělo stačit zobrazit příkazový řádek (Start > Spustit, napište cmd) a zadat format pismenko: (například F:). Nebo jen kliknout pravým tlačítkem na disk a z nabídky vybrat Formátovat (doporučuju na NTFS). Tohle by mělo stačit. Popřípadě použít Partition Magic (pro další kouzla s diskem) nebo SystemRescueCD (ten je zdarma a zvládne řadu souborových systémů).

Další odpovědi
Jivinho

Nebo disk přejeďte magnetem, bude to zformatovany jednou provždy xD ne vtip.. Ne aby ste to zkoušel xD

Tomi2k9

normalne pripojit jako sekundarni disk, dat tento pocitac – kliknout pravym na D: a pak formatovat…