balca

Vadi kdyz jsem pred instalaci windows 7 neprovedl formatovani disku C? System mi bez problemu funguje,ale presto

Doplňuji:
Disk to neni novy je cca 3 roky stary a formatovano naposled probehlo pred cca 2 mesici,takze jsem se chtel zeptat jestli to vadi,ze jsem pred instalaci 7 neudelal zformatovani.

Nejlepší odpověď
Vojtěch

Pokud je to nový disk (dosud neformátovaný), doporučuje se jej zformátovat kompletně. Raději jej nech zkontrolovat příkazem „chkdsk /r“ z příkazové řádky. Může se stát, že se na disku vyskytne neoznačený vadný sektor. Pokud systém do takového sektoru zapíše data, horko těžko je z něj dostane zpět.
Formátování je pojem pod kterým se skrývá více operací. Pokud jsi zvolil rychlé formátování, Windows pouze vygeneroval nový souborový systému čímž odstranil ten původní. Nezkoumal ale zbytek disku. Pokud by jsi při instalaci zvolil možnost disk naformátovat standardně, provedl by ještě test povrchu disku, při kterém se vyhledávají a označují vadné sektory. Při něm už dojde k přepisu celého obsahu disku, ne jen těch částí, kde jsou uloženy informace souborového systému.
Doplňuji:
K doplnění: Nevím jak přesně zakomponovat do odpovědi slovo nevadí. Pokud by na disku byla chyba, tak by vadilo. Jelikož ti systém běží bez potíží, pak je zřejmě ta část disku, kde je systém uložen, v pořádku. Ostatní části disku v pořádku být mohou a nemusí. Je proto záhodno zkontrolovat celý disk příkazem „chkdsk /r“.
Já například při instalacích formátuji kompletně celý disk. Rychlé formátování používám jen tehdy, když disk jsem formátoval „před pár dny“ a vím, že během té doby nedostal nikde zabrat, takže pravděpodobnost, že by se za tu dobu na něm něco pokazilo pokládám za nulovou.

Zdroj: http://suppor­t.microsoft.com/kb/3026­86

Další odpovědi
Alesh

No nevadí, jen je to doporučeno udělat, neboť je lepší ten disk před tou instalací pěkně „zamést“, zbavíš se tím zbytečného balastu, co tam zbyl po předchozí instalaci.

Nevadí, ale příště to raději udělej, nevím, co chceš ještě slyšet?