jaja12345678

Jak založit/koupit penzion, když nemám moc peněz?

Ahoj, už téměř od dětství mám sen, že jednou budu mít penzion/hotel a vím samozřejmě, že to není zrovna nic levného. Chtěl bych se zeptat, jestli tady někdo neví, jak získat nějaké peníze na koupi penzionu nebo jeho vybudování. Samozřejmě vím o hypotékách, ale tam mi nedají až tak moc peněz a zase to nechci splácet 30 let. Nebo jestli někdo nemá zkušenosti, jak třeba začít.
Díky za jakékoli rady.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Zajdi do banky, pokud je tvůj podnikatelský záměr přesvědčí, půjčí ti na to.

Další odpovědi
nyjono

Krom hypotéky je tu možnost vydělat a vydělávat jinou činností. Znám pár takových. Můžeš si vzít hypotéku a po ukončení fixace z té druhé činnosti zbytek doplatit.
Stejně není ideální mít pouze jeden zdroj příjmu.
Jistější je mít aspoň 2 různé zdroje. Nikdy nevíš, co se může stát.

zjentek

Nijak, ty prachy potřebuješ!
Nejkrásnější je mít sen a právě při hledání způsobů realizace se může všechno rychle změnit. Hodně štěstí.

autacek

Začni přes airbnb ve vlastním pokoji, postupně to rozšiř na booking s pronajatým bytem vedle a když to dobře půjde, rozšíříš to tak, že budeš mít nakonec možnost si nejen pronajmout, ale i koupit, celý dům.

Pella

No, buď si pořádně našetřit, sehnat pozemek atd. nebo si vzít půjčku.