Amy9898

Jak začít?Děkuji moc za všechny odpovědi 🙂

Zadání:Sestroj trojúhelník ABC,má-li výšku Vc=6cm,těžnici Tc=6,5cm a úhel alfa=45stupnů

Nejlepší odpověď
Alesh

Začni tím, že si načrtneš od ruky trojúhelník ABC a vyznačíš si, co znáš. Pak na to musíš nějakou dobu vejrat a myšlenka přijde. A nebo ne.

Další odpovědi
tom004

Zajdi občas do školy. Budeš překvapen/a,co všechno se tam můžeš dozvědět.

Drap

A co se podívat do učebnice ? Nepomohlo by ?

baghira

Namaluj přímku a na ní bod A. Z toho bodu sestroj úhel 45°. To bude ten úhel alfa.
Teď udělej k té původní přímce rovnoběžku ve vzdálenosti Vc=6cm. Tam, kde protne rameno úhlu alfa, bude vrchol C. Hurá! Už máme dva body!
Teď budeš potřebovat kružítko. Naber vzdálenost Tc=6.5cm, píchni do vrcholu C a škrtni tuhou na tu přímku, cos dělal jako první. Tam. kde se ti to protne, tam je střed strany AB. Takže vzdálenost k A naneseš na druhou stranu, a máš bod B.
Tramtararáááá! Trojúhelník jako vyšitý! Geometrie je úúúžasná!!!! A vypadá to, že úloha by mohla mít i dvě řešení!