Jak zabavit 21 měs chlapečka s nohou v sádře?

Ahoj, synek dneska blbě spadl a zlomil si malíček – má jej v sádře na 3 týdny. Nesmí se na nožičku postavit a teď mi poraďte, co s ním dělat, (jak zabít čas), když je hyperaktiv a všude vleze…Díky za tipy

Odpovědi
Lencis

No tak tady je pravdu každá rada drahá… vůbec si to neumím představit. Ještě tak den dva, ale takovou dobu… no to bude boj.

Moc držím palečky ať to oba zvládnete.

No a abych alespoň trochu poradila… já bych asi:

  • vyhlásila nějakou bojovku, ve smyslu postel je ostrov a z něj nesmíme, protože všude kolem zuří bouře… a jen když máma vládkyně všech moří zavelí bouře se uklidní a lze ostrov opustit…
  • společný pohádkový maraton (nejsem samozřejmě zastáncem televizních dětí, ale zde bych udělala vyjímku), určitě máte doma zásobu dvd , tak spolu zalezte do manželské postele, obložte se dobrotama a užívejte si…
  • využijte jeho „nepohyblivosti“ k tomu že budete rozvýjet jiné dovednosti. V žádné fázi batolecího věku nemůžete nic zkazit, když budete s mrňouskem kreslit nebo malovat, muzicírovat nebo číst knížku.
  • Zahrajte si jeden den třeba na miminko. Klučík už je veliký, ale na hru určitě přistoupí. Musí to být ale legrace… to znamená že musíte hodně přehánět.

No jsou to všechno jen takové nápady, ale třeba něco pomůže 😉

elektrikář

Mněl jsem již 5 letou žábu lékař jí doporučil klid na lůžku, jenže jak tam toho divocha udržet.V zoufalství mi napadl tento postup. Horolezeckým lanem jsem ji přivázal i z dekou k postýlce a dva dni u ní seděl a četl pohádky. Nakonec mi lékkař pochválil jak jí ten klid na lůžku prospěl. Já mněl nervy na dranc. Držím palce