zjentek

Jak v nastavení routeru zjistit heslo ke svý wifi, když se do nastavení online nedostanu, protože neznám heslo k wifi?

Takže mi nějaký hacker jen tak z plezíru změní heslo k wifi, ano? No a já mám přístupový heslo do nastavení routeru, z kterýho wifi vysílá a tam se můžu na stávající heslo podívat. Jenže jak se „do routeru“ dostat jinak než ze zabezpečený wifi sítě téhož routeru, pokud se neumím připojit jinak než bezdrátově přes zmíněnou síť, protože připojení kabelem není možné?

Nikdo neví? Připojení „drátem“ není možné, viz výše.

Nejlepší odpověď
Hlada

Do routeru jedině drátem. Ten ničím nenahradíš.

Další odpovědi
aliendrone

Přines router k počítači a připoj ho kabelem. Tzn. jeden konec do jednoho z LAN portů routeru (RJ-45), druhý do RJ-45 portu síťové karty v PC. Kabel jistě máš (bývá součástí dodávky k routeru), tudíž po připojení zadej do adresního pole prohlížeče jen IP routeru (obvykle bývá defaultní – viz ten tvůj konkrétní a defaultní bývá i heslo, ketré zadáš do vyskočeného přihlašovacího okna, je napsané běžně vzadu na routeru). No a pokud sis login změnil, tak ho jistě znáš. ;)

Pokud se ti to nepodaří, zbývá jediné – router RESETOVAT, tj. NERESTARTOVAT, ale RESETOVAT. Zjentku, zjentku, rozdíl je v tom, že k resetu routeru slouží na něm takové běžně „utopené“ piditlačítko (obvykle je potřeba k jeho stisknutí nějaké párátko nebo tak něco), bývá u něj napsáno „RESET“, kupodivu. ;) :)

Tenhle čuflík stiskni na cca 5s (mělo by stačit a udělej to za BĚHU routeru, když ho vypneš, tak to NEBUDE fungovat!) a teprva PAK ho restartuj (konkrétní podrobnosti jak přesně se to dělá v TVÉM případě si přečti v manuálu routeru, kdyby něco). Tím dostaneš router do defaultního nastavení (hesla, loginy, VŠECHNO atd.), ovšem za cenu, že vymažeš veškerá nastavení (což je ti asi fuk ;) :D) Router bude prostě ve stavu, v jakém jsi ho přinesl/pořídil. Logovací info (defaultní – síť/heslo) bývá na zadní straně natištěné, tož TENTOKRÁT si:

  1. dej POŘÁDNÉ heslo

NEBO

  1. nastav router tak, aby běžel BEZPEČNĚ – v defaultu jsou na něm spuštěny vyjebávky, které mají usnadnit připojení alienům, zjentkům apod. joudům připojení [než se to naučí], které ovšem bohužel USNADNÍ i hacknutí routeru/wifiny) > VYPNOUT ty kktiny! (BTW – v Práglu má snad polovina wifin tyhle rutiny POVOLENÉ, hacknout někomu wifinu je TAK snadné, jako identifikovat létající postavičku na koštěti (KDO to asi tak může být? ;) :D :D)! Je jich TOLIK, že na většinu „čekatelů na hacknutí“ se pozornosti wifihackera ani NEDOSTANE. :D :D :D

A až to uděláš (článků na netu je o tom DOST + manuál routeru), rovnou pro sichr zřiď WHITELIST v routeru. To je filtrování zařízení s POVOLENÝM přístupem (identifikují se dle své MAC). Tím sice vznikne drobný „opruz“, když třeba přijdou kámoši a budou se chtít připojit k tvé wifi, tak je budeš muset nejdříve přidat v administraci routeru do whitelistu (jinak se ani se znalostí hesla nepřipojí!), ale podle mne rozhodně lepší, než něco zbytečně riskovat. Navíc – rozejdeš se se „zlobivou“ bejvalkou, která tvé heslo zná – tak co, nebudeš přeci měnit všechna nastavení, jen ji smažeš ve whitelistu a má i se správným heslem s přístupem smolík. Totéž se týká i zlobivých „kámošů“. ;) ;)

A než nás zavalíš TUNOU komentářů v diskuzi/poště, tak NEODPOVÍDÁM na NIC, dokud nepráskneš svůj „nový OBJEV“, který v náznacích zmiňješ, ale jinak blíže neprozrazuješ. Jistě nejsem sám, kdo je zvědaff a těší se na to, kterak ji zkritizujeme, Kepler by řekl „umyjeme záda“. ;) Řekl bych, že pokud toto Kepler čte, tak jistě „vrtí ocasem“ a žhaví navigaci, ale páč je to „stará struktura“ (Pamatuješ ještě tento KRÁSNÝ termín? ;) :D), tak to u něj vidím spíš na taxík nebo automapu. ;) :D :D
BTW – výmluvy „že nic“ ti nežereme, kdybys je chtěl zkoušet. :D

plebs

Zkusit u W 10, sítˇové připojení Windows+R příkaz ncpa cpl

Arne1

Je otázka, zda se vůbec k routeru dá přes WiFi připojit, často je to z bezpečnostních důvodů zakázané.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Aliene, tak jsem si to přečetl. Ůfff… Já ale nemůžu donýst ten router ke kompu. je v druhým baráku a je tam KARANTÉNA! A i kdybych mohl, tak to bych STEJNĚ TVL NEDAL… jak vůbec můžeš PO MĚ něco takového chtít??? I když, na druhou stranu, to s tím resetem a přidruženým „zapuštěným čuflíkem“ mě samo sebou patřičně URÁŽÍ, tos ujel! (; D; D;

Já bych se spíš ctěl připojit na wifi a nějak obejít heslo, kdyby to bylo možný (a my oba víme, že teď pláču na SPRÁVNÝM hrobě – venkoncem je o tom půl tvýho příspěvku)!!! Neboj, nekoumám nic ilegálního, věř mi. jen je pro mě prostě jednodušší nastavit router, aby správně fungoval, aniž bych to vysvětloval lidem, kteří tomu rozumí ještě míň než já (ano, to ještě jde). Zkrátka… prostě jestli tahle možnost tady vůbec je (připojit se k routeru po wifi bez hesla). Eventuálně dík no…

A nesměj se mi, že jsem v tom zase po uši. Sarah je prostě báječná, no.

Hlada

Přes nepřístupnou síť se do administrace routeru nedostaneš. Tuhle úvahu definitivně opusť. To prostě nejde. Ty jsi jediný, kdo tu WiFi používá? Jestli se nemůžeš zeptat na heslo někoho jiného, tak je jediná cesta, dostat k sobě počítač s routerem a spojit to drátem. Není mi jasné, proč by to nemělo jít vůli karanténě.

zjentek

…napíšu sem o ni (Sarah) víc, když mně napíšeš víc o mý potřebě! (; D; D;

aliendrone

zjentek>>> Čemu nerozumíš na „… NEODPOVÍDÁM na NIC, dokud nepráskneš svůj "nový OBJEV“… ;) :D :D
Kua, už jaqksi odpovídám, muehehehe… OK, nic za nic > https://www.gre­ycampus.com/blog/cy­bersecurity/top-wireless-hacking-tools

BTW – Sarah? Tak tomu říkám úlet, dokonce i na tvé poměry, klobouk dolů. Jen doufám, že se pletu. https://cs.wi­kiquote.org/wi­ki/Soubor:Sarah_Jes­sica_Parker_De­auville_2018_(cr­opped).jpg ;) :D :D

zjentek

Ok, takže něco za něco. Fajn, dobře to hraješ. Takže já si teď dobře rozmyslím, jestli mně stojí za to „pustit“ sem tak citlivé citové informace jen za to, že mně pak do OS napíšeš detailní návod, jak se napíchnu na tu VLASTNÍ SÍŤ (event. pak i na pár dalších „wifin po okolí“) (; D; D;

Dochy

WiFi router zpravidla je ožné administrovat i přes WiFi, jen to zpravidla bývá implicitně vypnuté z bezpečnostních důvodů. Není problém to zas povolit. (tedy pokud máte přístup)

cochee

Dochy, mám doma několik většinou celkem starověkých kousků a adminstrovat přes wifi lze jen ten nejnovější z nich, ostatní musím znásilnit přes LAN port :)

zjentek

A jsme u toho – ano, můžu administrovat přes wifi. Jenže se změnilo heslo, takže se na tu wifi nepřipojím, abych mohl v routeru v klidu administrovat!

Prosím vás (Dochy, Alien) nevíte někdo, o čem to píše plebs?

Dochy

ad administrace – chápu, to byla reakce na Hladu a tuším ještě někoho, kdo tu tvrdil, že na administraci musí být drát.

ncpa.cpl (s tečkou, ne s mezerou) spustí konzoli pro správu sítí ve windows. V Tvé situaci zbytečné, ty se chceš hrabat v nastavení routeru, nikoli v nastavení windows.

zjentek

Hm, no a jde to „bezdrát“? Bez hesla? (;

zjentek

A vlastně tam ani nechci administrovat, když to vezmu kolem a okolo. chci se jen PODÍVAT NA TO HESLO.

Dochy

No jo, ale to se nepodíváš, dokud se nepřihlásíš jako administrátor 😉

přihlášení do admina nebude bez hesla s drátem ani bez drátu.
Mohlo by pomoct něco z těch utilit co poslal Alien, ale bacha i jen pokus o prolomení hesla (s vyjímkou studijních účelů, kdy jseš s „obětí“ na pokusu domluven, či několika v zákoně uvedených situací) je nezákonný. Pak defaultní heslo (základní požadavky na administrátorské heslo bývají: bez použití běžných slov a jmen, různé skupiny znaků, nikoli osobní data, co nejdelší, min. 8 znaků) bývá zpravidla „admin“.

zjentek

Heslo do admina znám. Neznám heslo na wifi a nemám k routeru drát (respektive se k routeru fyzicky nedostanu). Doufal jsem, že bude existovat způsob, který neznám. Způsob, jak se díky znalosti hesla do admina routeru dostat, když neznám heslo „jeho“ wifi a přes drát nemůžu. No tak asi takový způsob neexistuje. Mně to tak logicky napovídá taky. (; Ale… ?

Hlada

Na hackera bych to nesváděl. Docela nedávno se mi to dělo doma a zjistil jsem, že v routeru byly dva vadné kondenzátory.
Router se nastavuje zásadně drátem. Někdo k němu musí mít přístup. To už je ale problém obchodní, ne technický.