Aneta Fido

Jak vzniklo slovo šlofík, který si spousta lidí dopřeje třeba po obědě?

Děkuji.

Nejlepší odpověď
quentos

z německého slovesa schlafen – spát

Další odpovědi
annas

Jen doplním, že šlofík je krátký spánek, obvykle ve sppjení dát si šlofíka = krátce prospat.

Je odvozený z podstatného jméno (nikoliv slovesa) Schlaf = spánek. Pozn. v rakouské němčině a jihoněm. nářečích výslovnost „o“ místo místo „a“ (Schlof).

Poznámka: z německého schlafen (spát), nářeční varianta schlofen je odvozený
výraz šlofčit.

Zaprášený, školometský a sterilní slovník …