matyasorino

Jak vzniklo přirovnání „bordel jak v bejrútský telefonní ústředně“?

Nejlepší odpověď
annas

Toto přirovnání jsem nikdy neslyšela, ale domnívám se, že je novější a souvisí se telefonickou situací nejen v Bejrútu, ale i v celém Libanonu. Zřejmě j vše autor přirovnání zažil.

Zřejmě souvisí s poruchami, , ke kterým dochází od otevřené stávky, kterou v roce 2019 zahájil odborový svaz zaměstnanců Ogero kvůli zhoršení jejich pracovních podmínek v zemi sužované vážnou ekonomickou krizí od roku 2019. Postižena byla i síť mobilních operátorů Alfa a Touch.

Lidová tvořiívost, vždy se najdete nějaká příčina pro vznik přirovnání. Někdo rozšíří dál, autor se stane neznámý.
Opakuji – podle zákona filosofie – vše souvisí s něčím.

https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=Etat+du+cen­tral+t%C3%A9l%C3%A9pho­nique+%C3%A0+Be­yrouth&source­id=chrome&ie=UTF-8

Známější a používanější je přirovnání -Bordel jak v tanku".

Mrkněte se do archivu na vysvětlení.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=bordel%20jak%20­v%20tanku%20

Další odpovědi
elkon

Neznám, ale za to znám letité „bordel jak v tanku“.

aliendrone

Viděl jsem v jednom dokumentárním pořadu jak kdysi vypadaly analogové telefonní ústředny plné operátorek manuálně přepojujících hovory. Trochu to připomínalo burzu, celkem chaos. (Dnes je tam naopak ticho a ani noha, to víš, počítače.) 🙂

No a ten, koho potkalo to neštěstí spolupracovat s arabáky DOBŘE VÍ, jak tyto existence „pracují“. BOŽE!!! Línější a neschopnější lemply jsem nikde neviděl! Dokonce i BUBAKINI jsou (sice jen o trošičku) LEPŠÍ! Tihle samopalláhové snad seriozní práci považují za smrtelnou urážku a pokud ji vyžaduješ, tak v odvetu vynaloží maximum sil, jak to podělat.

Čímž považuji dotaz za objasněný. 🙂

Arne1

Neznám.

magorvkleci

Je to tedy neslyšel a přijde mi to spíš vymyšlené do knihy nebo scénáře než ze života. Ale je to barvité a úplně mi naskočil obrázek před očima. I když zrovna Bejrút nejspíš nebude dobrý příklad, ale to jméno zní zkrátka exoticky.

Já si v této souvislosti vzpomněl jen na opačné přirovnání, shodou okolností skoro také z telekomunikační ústředny, totiž ze serverovny: „Porządek jak za Niemców“.