Avatar uživatele
matyasorino

Jak vzniklo přirovnání „bordel jak v bejrútský telefonní ústředně“?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, aliendrone před 493 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Toto přirovnání jsem nikdy neslyšela, ale domnívám se, že je novější a souvisí se telefonickou situací nejen v Bejrútu, ale i v celém Libanonu. Zřejmě j vše autor přirovnání zažil.

Zřejmě souvisí s poruchami, , ke kterým dochází od otevřené stávky, kterou v roce 2019 zahájil odborový svaz zaměstnanců Ogero kvůli zhoršení jejich pracovních podmínek v zemi sužované vážnou ekonomickou krizí od roku 2019. Postižena byla i síť mobilních operátorů Alfa a Touch.

Lidová tvořiívost, vždy se najdete nějaká příčina pro vznik přirovnání. Někdo rozšíří dál, autor se stane neznámý.
Opakuji – podle zákona filosofie – vše souvisí s něčím.

https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=Etat+du+cen­tral+t%C3%A9l%C3%A9pho­nique+%C3%A0+Be­yrouth&source­id=chrome&ie=UTF-8

Známější a používanější je přirovnání -Bordel jak v tanku".

Mrkněte se do archivu na vysvětlení.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=bordel%20jak%20­v%20tanku%20

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Neznám, ale za to znám letité „bordel jak v tanku“.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Viděl jsem v jednom dokumentárním pořadu jak kdysi vypadaly analogové telefonní ústředny plné operátorek manuálně přepojujících hovory. Trochu to připomínalo burzu, celkem chaos. (Dnes je tam naopak ticho a ani noha, to víš, počítače.) 🙂

No a ten, koho potkalo to neštěstí spolupracovat s arabáky DOBŘE VÍ, jak tyto existence „pracují“. BOŽE!!! Línější a neschopnější lemply jsem nikde neviděl! Dokonce i BUBAKINI jsou (sice jen o trošičku) LEPŠÍ! Tihle samopalláhové snad seriozní práci považují za smrtelnou urážku a pokud ji vyžaduješ, tak v odvetu vynaloží maximum sil, jak to podělat.

Čímž považuji dotaz za objasněný. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

Neznám.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
magorvkleci

Je to tedy neslyšel a přijde mi to spíš vymyšlené do knihy nebo scénáře než ze života. Ale je to barvité a úplně mi naskočil obrázek před očima. I když zrovna Bejrút nejspíš nebude dobrý příklad, ale to jméno zní zkrátka exoticky.

Já si v této souvislosti vzpomněl jen na opačné přirovnání, shodou okolností skoro také z telekomunikační ústředny, totiž ze serverovny: „Porządek jak za Niemców“.

Nový příspěvek