Grabca

Jak vyvolat nechuť k jídlu?

Dobrý den, jsem čerstvě osmnáctiletá holka a celý život mě trápí má váha. Jako dítě jsem byla obézní, jako mladý teenager anorektička, v šestnácti letech jsem prodělala záchvatné přejídání a teď se dostávám z bulimie. I když už jsem týden nezvracela a nějak tak se držím se nepřejídat, je mi hrozně. Myslím jen a pouze na jídlo. Mám na něj neustále chuť. Pořád bych nejradši jen jedla. Vím, jak by se měl člověk správně stravovat, byla jsem u x nutričních specialistů, ale nezvládám to. Jakmile si vezmu kousek jídla, musím ho jíst pořád. Až k skoro k prasknutí. Pak to jdu vyzvracet. Jsem prázdná. Opět se nacpu a jdu to na toaletu vyvrhnout. Takhle to dělám od rána do večera, bez přestávky, už nemůžu. Je to začarovaný kruh. Jsem naprosto vyčerpaná. Když jsem ve škole, tak nic nejím a po škole je to zas to jedno a to samé kolečko. Nejenže mi je strašně špatně od žaludku, mám problémy s trávením, nedokážu strávit potravu normálně, jsem věčně nafouknutá, zaplynovaná, zameškala jsem až příliš hodin ve škole, mám neustálý stres, aby na to naši nepřišli, ale hlavně je to neskutečné plýtvání jídlem. Problém je, že naši mají neskutečné zásoby jídla. Tak já jen jím a zvracím. Prozvracela jsem takhle minimálně už přes 100 tisíc korun českých. Jsem zoufalá. Jediné, co mi pomáhá je nejíst vůbec. To dělám teď. Nejím a tak si ani jídlo nevezmu. Jsem extrémistka, buď všechno nebo nic. Zkoušela jsem to vyřešit i tak, že budu vegetariánka nebo veganka nebo budu držet různé diety. Ale nikdy to nedodržím, neodolám a pak mám akorát výčitky. Už nevím jak dál. Prosím poraďte mi, co mám dělat. Mockrát děkuji za každou odpověď.

Nejlepší odpověď
Edison

Tohle je na odborníka…

Další odpovědi
Drap

Navštiv psychologa, nebo psychiatra. Sama se toho zřejmě nezbavíš.

autacek

Pročti si weby na toto téma, podívej se k čemu to vede a jak tací končí. I když je krajně nepravděpodobné, že by si nikdo ničeho nevšiml, i že bys v takovém režimu vydržela několik let bez závažnějšího poškození zdraví (ani zubař si ničeho nevšiml?), vyhledej cestou svého praktického lékaře odbornou pomoc.

Pepa25

Netroufám si radi po psychické stránce. Jen si dovolím poznámky k tomu, co jsi napsala:

  • „nedokážu strávit potravu normálně, jsem věčně nafouknutá, zaplynovaná“ – to se hned zlepší, jak trochu upravíš jídelní návyky
  • „mám neustálý stres, aby na to naši nepřišli“ – nevěřím, že si rodiče nevšimli, že máš problém s jídlem. Opravdu si o tom nemůžeš promluvit s mámou?
  • „naši mají neskutečné zásoby jídla“, „prozvracela jsem minimálně …“ – obojí je podle mě zcela irelevantní (jedno neovlivníš a druhé je minulost). Důležité je jen, co budeš ty jíst od tohoto okamžiku a jako k tomu přistoupíš.

A jedna poznámka na závěr: píšeš, že chodíš do školy. Aktuálně je ale všechno jinak. Co třeba využít současného „vykolejení“ k tomu, aby jsi vykolejila ze stravovacích návyků, které považuješ za špatné?

Gus_Fring

  1. Jak ostatní píšou, navštiv psychologa.
  2. Pokud jsi byla u mnoha nutričních specialistů, tal bys věděla, že nemáš držet diety!
  3. Zkus jíst a pít hodně vody. Jakmile se cítíš sytější, tak zkus přestat a hlavně to v sobě udržet.
  4. Svěř se taky hlavně rodičům a požádej o pomoc. Budou tě asi muset hlídat, ale je to nejlepší varianta.

da ny

Vámi zvolené řešení je špatné, nevhodné, nebezpečné.
Jít z extrému do extrému je špatné.
Pomoci Vám může jen lékař!
Tady na to nemáme „páky“.
.

Ana_s_butter

Ukliď nebo očisti něco nechutného přejde tě chuť. Čistisi zuby pokaždé když budeš chtít jíst. Chuť pasty bude odporná s chutíjídla. Počítej každou kalorii. Když sedíš klepej si nohou, nebo klepejtužkou, nikdy se nepřestávej hýbat. Každou hodinu vypij sklenici vody,nejen že se budeš cítit sytá ale navíc budeš mít neskutečněhydra­tovanou pokožku. Studená voda spaluje více kalorii, a teplá vodavyvolává pocit plnosti. Zahoď jídlo když budeš mít pocit že ho chcešsníst(z koše ho už nikdo nevytahuje). Když jdeš ven vem si jen tolikpeněz, kolik potřebuješ aby tě to nelákalo koupit si nějaké jídlo. Sedvzpřímeně spálíš o 10% víc kalorií než když budeš shrbená!! Pokud mášhlad jez jen nízkokalorické potraviny!! Nic jiného hlavně nesladkosti!!! Noste fotku vaší oblíbené inspirace(modelky, vás osobně)všude při sobě. Po každém soustu se napijte. Raději mrzněte vaše tělopak spálí více kalorii(musí totiž vynaložit víc energie, aby sezahřálo). Jestli máš žravou, nepolykej to, rychle to vyplivni. Jezjídlo na malém talířku. Pokaždé si sevřete váš tlustý zadek do dlaně apřejde vás chuť tam ještě něco přidávat. Žhavým sexem se spalují takykalorie na to nezapomínej. Kup si umělé sladidlo(neka­lorické) a dělejsi kafé bez mléka nemá žádné kalorie. Pohodlně si ulehni do postelezakutej se do peřiny pusť si film nebude se ti chtít vstát pro jídlo.Ovládej svou mysl (čti třeba příběhy o anorektičkách pomáhají).Před­stavuj si jak budou potraviny vypadat ve vašem žaludku když jesníte! Sabotuj všechno jídlo(najdi si odůvodnění ke každému jídlo pročzrovna to bys neměla jíst vše si znechuť). Jídlo si přesolujte apřepepřete nebude vám chutnat. Jdi nakupovat a zkus si oblečení, kteréby sis chtěla koupit až zhubneš. Vem si tu velikost, na kterou chcešzhubnout a pak si v kabince štípej do přebytečného tuku a uvidíš jak seti hned zprotiví jídlo nechceš přece přidávat jídlem k těm špekům co užmáš! Když se lidi začnou příliš zajímat a vyptávat se na velkou ztrátuhmotnosti, naštvi se a řekni, že už tě nebaví, jak pořád všichnikomentují tvou váhu! Postěžujte si, že ani neví jak bys chtěla zase tuváhu nabrat, ale že to nejde přestanou mít blbé komentáře. Jestlichcete jíst tak jezte jen, když vás lidi vidí. Obezita je odporná!!Pamatuj si, že THINSPIRATION je váš nejlepší přítel. Myslíte si že jstezhubla? Věř, že si nezhubla musíš víc! Podívej se na vychrtlé modelky apředstav si jak ti to bude slušet až tak budeš vypadat. Žij jen podleváhy. To je pravda a ty si TLUSTÁ. Zapamatuj si, že když tvoje hubenákamarádka může jíst hodně to neznamená, že ty můžeš taky. Nauč semilovat ten prázdný pocit v žaludku. Věř mi, že se budeš cítitnechutně, když pak znovu zaplníš žaludek. Sleduj co jiní lidi, hlavnětuční lidi jedí a říkej si, jak jsou nezodpovědní oproti tobě, když setak ládují a přidávají si další kila tuku do těla. Pokud budeš mít hladtoč se dokola dokud se nebudeš cítit malátně. Žvýkej žvýkačky bezcukru. Zaneprázdní to vaše ústa. Když jíte sedejte si vždy na stejnémísto. Kde si osamělý, žádná televize ani počítač. Televize rozptylujea vy si pak nevšimnete, že už jste plná. Trochu závidět je dobrá věc.Konkurence je velká inspirace. Jestli jste opravdu hladová kupte sibalení nízkotučných a nízkokalorických sušenek (doporučuji Diet+, neboquareta ). Když je zapijete hodně vodou(nebo čajem) váš žaludek si budeihned myslet že je plný. Jestli budeš mít opravdu hlad zajdi kekamarádce na návštěvu nebo někam vyraz s přítelem. Hlavně daleko odledničky!!! Když budete mít bolesti z hladu, schouli se do klubíčka anebo to zaspi.
Opravdu to pomáhá jim odejít. Pokud budeš mít hlad zkusjedení něčeho tučného ale zdravého jako je banán hned po ránu. Jestlibudete mít hlad po zbytek dne připomeňte si, že už jste jedli ráno.Když na vás přichází pocit slabosti ……. štípejte si do svého stehna, auvědomte si že vy nepotřebujete jíst, protože bys správně měla jístsama sebe hlavně ze vnitř, a teprve potom si zasloužíš jídlo. Zajdi sido knihovny. Můžeš zkoumat dietu nebo cokoliv, nebo literaturu o PPP.Můžeš dělat třeba domácí práce, nebo psát dopisy, ale krása na tom je,že žádné jídlo tě z toho nemůže vyrušit. Kup si dětskou pastu a dej siji na jazyk omámíš své chuťové buňky. Potom zadrž dech a počítej do 100doufej že ti to hlad zažene. Šance je že přesvědčíte sama sebe nejístto na co máte právě chuť. Káva zmenšuje chuť na jídlo. Pište si seznamvěcí co budeš dělat dalších 15 minut (surfovat na netu, okoupat se,dívat se na TV, učit se). Jestli si hodně odvážná tak zajdi vyhoditnějaké potencionální jídlo z ledničky aby si nikdo nevšiml že nejíš!Jestli na to nemáš dostatečnou odvahu polí jídlo saponátem nebo nějakýmčistícím prostředkem a pak vyhoď. Pokaždé když ti někde něco voní neboprocházíš kolem pekárny nos sebou všude parfém a vždy se nastříkej.Přebiješ vůni. Čisti něco špinavého, záchodovou mísu, špinavé připálenékastroly, dřez, cokoliv špinavého zabiješ čas a přestaneš myslet najídlo. Sbírej obrázky vyhublých děvčat.
• pij čaj
• pij vodu
• jez nesolené ořechy
• žvýkej žvýkačky
• udržuj se zaneprázdněná
• přeskakuj zbytečné svačiny
• žvýkej každé sousto 30×
• jez nízkokalorické a netučné jídlo
• nikdy nejez nic většího než je tvá pěst
• každou hodinu vypij sklenici vody
• jestli máš bolesti z hladu, schoulíš se v kouli
• horká voda tě zahřeje a zaplní
• vyber si mezi obědem a večeří nikdy nejez oboje
• mít větrové bonbóny, snižují pocit hladu
• veď si záznamy kolik kalorii sníš každý den
• pevné ne mělké věci, vzít do pusy požvýkat a vyplivnout ven
• musíš jíst pomalu a v klidu abys byla schopna rozeznat že už nemáš hlad
• vyhni se uždibování, nevypadá to ale kalorie se z nich sečítají
• nos lesk na rty vždy když budeš mít na něco chuť nanes si jej
• ledové kostky. Když je rozkoušeš tak i zaplní
• jez nízkokalorické věci jako nízkotučný puding, salát nebo polévka

• jez víc ovoce a zeleniny. Ale vyhni se zálivkám.
• zacvič si po jídle urychluje to spalování kalorií
• dívej se jak jí tlustí lidé přejde tě pak chuť.
• važ se večer se šaty a ráno nahá
• každé sousto zapíjej, a pokládej příbor po každém soustu
• čisti si zuby pořád když máš hlad a hlavně po jídle
• pokud dostaneš hlad počítej do 100 ale pozvolně
• jez nadýchané jídlo, zaplníš se a přitom toho tolik nesníš
• kořeněná zvednou výměnu vašich látek a tudíž spálíš víc kalorií
• dej si před výrobkem z mouky 2 lžíce octa pomůže to strávit tuk
• jez venku malé jídla zrychlí to spalování
• před jídlem vypít velkou sklenici vody
• vyhýbejse kuchyni a už vůbec neotvírej ledničku nebo skrýše s jídlem. Jenpokud nemáte opravdu důležitý důvod nebo z donucení druhých
• pokud dostaneš opravdu velký hlad(žravou) jdi se projít čerství vzduch ti pomůže přestat myslet na to jídlo.

• pij vodu s citronem pomůže to urychlit spalování tuků
• zelený čaj není jen prostředek proti stárnutí ale jeho pití ti pomůže spálit o asi 110 kcal za den.
• strávit hodně času na pro-ana stránkách, nebo pročítáním thinspiration nebo si udělej svou vlastní thinspiration
• pro zeštíhlení břicha před spaním udělej pár sklapovaček. Budeš se cítit unavená ne hladová.
• nosit gumičku kolem zápěstí a puknout jí při pomyšlení na jídlo. Budete cvičit samy sebe ne přemýšlení o jedení
• pořádně vše okořeň zaměstná to vaše chuťové buňky nebudou pak pátrat po něčem uspokojivějším jako je třeba čokoláda
• pij ledovou vodu tělo zahříváním vody spálí 40kcal
• voda taky pomáhá utišit kručení břicha. A navíc pročisťuje organismus.
• pokud si náchylná na záchvaty přejídání tak si kupuj jídlo jen pro sebe opravdu minimum.
• mysli na to jak by to jídlo vypadalo ve tvém žaludku po tom co ho spolkneš….snad tě to odradí
• vyfotografuj se ve spodním prádle a pokaždé když budeš chtít hřešit tak ji vytáhni
• při sezení ve škole se stále hýbej spálíš za den víc kalorií !!!!!!!
• rychlé občerstvení: největší hnus co existuje a nejlíp uděláš když se tomu velkým obloukem vyhneš
• sprchuj se pod studenou sprchou spálíš o 10% kalorií víc
• denně jíst jen jedno jídlo a krájet si ho na malinké kousíčky
• jez na malém talířku a čajovou lžičkou bude to trvat dýl
• pokud je někde v okolí na stole třeba něco sladkého tak to ukliď a nebo sama sebe někam daleko od jídla
• pokudsi jedla před spaním tak se ujisti že budeš spát na levém bokuurychluje to spalování. Tělo tak může absorbovat tuk z jídla pryč. Aleneměla bys jíst před spaním.
• pij mnoho vody přinejmenším 8 sklenic vody. Voda zrychluje váš metabolismus.

  • Jezte jak nejpomaleji dovedete (lidskému tělu trvá cca 30 minut než si uvědomí, že už nemá hlad)
  • Mezi každým soustem pokládejte vidličku
  • Žvýkejte sousto dokud se samo nerozpustí v puse
  • Mezi sousty pijte (dříve se budete cítit plní)
  • Nejezte po 7mé hodině večer!
  • Pokud máte možnost, jezte nazí před zrcadlem
  • Pokud máte neodbytný pocit hladu, zkuste si dát sousto do pusy a pak jej vyplivněte
  • Tělo ošálíte i tím, že sníte kostky ledu (tělo si bude myslet, že přijalo nějakou potravu)
  • Pokud vám začne hlasitě kručet v břiše, mírně se do něj bouchněte, přestane to
  • Pijte hodně vody
  • Pokud každou hodinu vypijete jednu sklenici vody, budete se cítit plní
  • Když budete mít hlad, zkuste se napít (hlad je převlečená žízeň)
  • Určete si svůj vlastní cíl, nejprve nějaký nižší tak, abyvás motivoval. Pozor ať není ten cíl v dané chvíli nereálný, to by bylodemotivující.
  • Udělejte si svůj thinspirační deníček, kam si nalepteobrázky svých oblíbených hvězd, napište si tam své cíle a ANA hesla.Kdykoli se budete cítit zle, podívejte se do něj a vrátí se vám chuťnejíst.
  • Udělejte si jednoduchá pravidla, třeba že budete žvýkatkaždé sousto 37× předtím, než je spolknete, nebo že nebudete jíst doani po určité hodině. Pomůže vám to udržet si kontrolu nad jídlem.
  • Když budete mít ukrutnou chuť jíst, řekněte sičokoláda…otočte se a počítejte do sta. Myslíte si, že ještě pořádbudete chtít ty odporné kalorie ve svém tělele

Snídej!! To nastartuje tvůj metabolismus!! Jezte tak pomalujak jen můžete. Tělu zabere kolem 30 minut než si uvědomí že je plné.Žvýkej dokud se potravina nerozpustí v ústech.