Jak vytvořit nebo kde najít smlouvu?

Pravuji na komixech, které jsou tvořeny pro pozdější vydání v knihkupectví atd. Používám vlastní postavy, vlastní příběhy atd. Zatím jsem se stihla trochu proslavit na DeviantArt.com, kde mám i své přátelé. Bohužel jsem některé mé postavy promíchala se vztahy s postavami těchto přátel a nyní jsou tyto jejich postavy potřeba v komixech také. Takže kdybych komix vydala, měla bych jim platit za použití jimi vytvořených postav (autorská práva), ale přátelé mi řekli, že jim platit nemusím, že stačí jen v knize napsat creadits, že postavy patří jim.
V tom případě chci mít v rukou nějaký doklad, že opravdu souhlasili s použitím jejich postav bezplatně, aby si později třeba neusmyslili, že řeknou, že žádná taková dohoda nebyla a nemohli mě třeba nějak zažalovat (nikdy nevíš).
A tak hledám něco jako smlouvu, kterou by podepsali, že souhlasí s použitím jejich postav bez jakéhokoliv peněžního zisku atd. Ale žádnou podobnou smlouvu jsem na internetu nenašla a sama nevím, jak bych i mohla vytvořit…Nevíte, co s tím?
Doplňuji:
*omlouvám se za chyby s textu

Odpovědi
anonym

pravděpodobně jde o licenční smlouvu, některé vzory jsou níž, ale radši bych se obrátil na právníka, zabývající se autorským právem. Jde i do budoucnosti, neboť autorská práva platí ještě 70 let od smrti autora.

nabyvatel licence – jakákoliv fyzická či právnická osoba, která má zájem užít autorské dílo.
Licenční smlouva je zvláštním druhem smlouvy občanskoprávní, která se řídí především autorský zákonem, podružně (subsidiárně) občanským zákoníkem, a to zejména ustanovením § 43 a násl. občanským zákoníkem.

Licenční smlouva může být uzavřena v písemné i v ústní formě. V případě, že se poskytuje výhradní licence, musí být smlouva písemná. V opačném případě se vždy jedná o licenci nevýhradní, i kdyby si smluvní strany domluvily, že uzavírají licenci výhradní. V praxi je samozřejmě vždy výhodou (z důvodu prokazatelnosti), pokud se smlouva uzavře v písemné formě.
bod 3 http://www.au­tomatizace.cz/ar­ticle.php?a=2589
http://www.vzo­ry.cz/vzory/au­torska-prava/licencni-smlouva-nakladatelska/
http://obcanske­.juristic.cz/544597/in­dex.html