Greatstar

Jak vysvětlit rodičům, že propadnu?

Učitelka mi slíbila 4ku z matiky když budu mít dobře velkej test. Měl sem z toho dobrej pocit tak sem doma řekl že je o v pohodě ale dopadl na 4– a chtěla mě vyzkoušet a to sem nedal a řekla mi že teda za 5. Další věc že mě potopil i učite na Fyziku a řekl mi že 5já jsem s tím vůbec nepočítal. Nevím co mám dělat. Jak jim to říct aby byli v pohodě? Táta je strašně výbušnej a jeho přítelkyně je těhotná furt mi říká jak musí bejt v klidu že jí nesmím stresovat.:(

Nejlepší odpověď
Kepler

Některé věci nevysvětlíš. Můžeš se stavět do pozice absolutního blba na tyhle předměty, ale jestli to taťka akceptuje, když ví že blbec nejsi (jenom lajdák), tak reakci lze přesně odhadnout. Když tak mu to řekni za nepřítomnosti jeho přítelkyně a předem si vyžádej jeho slib, že nebude vyvádět. Když tak jenom trošku 🙂

Další odpovědi
autacek

Chm, já měl strach přinést domů trojku.

  1. když je to s tebou celý rok na propadnutí, asi o tom hovořila učitelka s rodiči i na třídní schůzce, ne ?
  2. nejdřív s tím seznam tátu, ať se z toho nastávající maminka nestresuje no a počítej s tím, že nějaký trest přijde
  3. začni se líp učit a měj lepší výsledky dřív, na druhou stranu musím říct, že aby mělo dítě za 5, tak jsou na vině i rodiče, pokud se ti nevěnovali když jsi to potřeboval.
  4. život se nebude ptát co jsi měl na vysvědčení z matiky, ale co z tebe v životě bude a věř tomu, že ti, kteří se něčím vyučí, či něco vystudují, to mají v životě vždy lehčí.

ivzez

Začít byste měl tím, že si uvědomíte, kdo za Vás neúspěch může.

Není to ani jeden ze zmíněných učitelů, ani „fyzikář“ Vás „nepotopil“.
Je to naopak: Vy jste se nepřipravil (nepřipravoval) tak, abyste své
vyučující přesvědčil o tom, že učivo zvládáte.

Měl byste vědět i to, že v matematáice a fyzice nelze dost ukončit
jeden rok a další se učit něco dalšího. Na většinu učiva bude někde
navazovat další.
Pro postup do dalšího ročníku je nutné zvládnout současný.

Máte před sebou přes dva měsíce času, dáte-li se do práce hned,
určitě koncem srpna zvládnete opravné zkoušky.

O opakování ročníku ještě nejde (až kdybyste v srpnu neuspěl).