dust8

Jak vysoký nájezd z překladu na vjezd ještě bezpečně přejede pneu rozjetého auta? Je 8–9 cm už moc?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… záleží na rychlosti >>> v pomalé, což vjezd na vjezd většinou bývá do 10 cm nebude problém (bavíme se o osobáku doufám, ne o nějakém nákladním či hamru, nebo naopak o F1) …
… standardně se dělaj obrubníky tuší okolo pěti cm …

Další odpovědi
Dochy

Podle mně je to dost. Když už bych musel, zkusil bych to přejet spíše pomalu, než vyšší rychlostí. Vyšší rychlostí to nejspíš přejedu, ale s rizikem poškození vozu. Také si zjisti jaká je světlost vozu, v některých případech bys mohl narazit i na tenhle problém. Kdyžtak bych před a za přihodil ještě nějakou fošnu aby to auto vyskákalo po schůdkách (neřeší problém se světlostí, ale zlepší přejezd překážky)

aliendrone

Ježiš… ve hře je TOLIK faktorů (např. hmotnost, rychlost), že to nemá smysl vypisovat. Ale 8–9 cm by mělo překonat snad KAZDÉ normální auto. :)

Prostě já...

Nevím

plebs

Záleží rozměr kol, pneu světlá výška podvozku a.t.d.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

dust8

Pokud by to bylo moc, tak by stačila sražená hrana třeba 2–3 cm?