jiriii

Jak vyříznout díru pro zásuvku do dlaždičky která je již nalepena na zdi v koupelně? Bohužel nemám ani jednu náhradí.Dík

Doplňuji:
To už není problém, budu totiž předělávat i wc které je na druhé straně zdi takže kabel potáhnu z druhé strany zdi, pak to jen provrtám, a díra ta půjde taky v poho, je to jen ytong:-D Bojím se spíž že při vrtání mi to sjede, přeci jenom je to dlaždice. Myslíš že mají kruhové pilky i na dlaždičku? To by musela být diamantová, nebo něco podobného:-)

Nejlepší odpověď
Sůwa

Vyříznutí zas takový problém není – vyvrtáš střed, nejprve vrtákem na dřevo v průměru středového dříku, pak vidiákem a nasledně vyřízneš kruhovou pilkou do vrtačky. Dají se koupit v sadě za cenu cca 90,–. Horší pak ale bude vykutat zeď pro zásuvku. Jak tam chceš natáhnou kabel si neumím představit vůbec.
Možná by šlo opatrně prohloubit spáry kolem dlaždičky a špachtlí jí odloupnout. 🙂
Doplňuji:
Nesjede, máš tam ten vodicí trn. Už jsem to dělala několikrát a vždycky to dopadlo dobře. Můžeš mi napsat do vnitřní pošty, tady není dost místa… 🙂

elektrikář

Na vrtání zásuvkových krabic v obkladech jsou vídiové frézy Dají se půjčit i z příklepovou vrtačkou v půjčovně nebo Vám je může udělat opatrně elektrikář ,Já osobně si střed krabice vyměřím, namaluji fixem. Glazůru naklepnu nastřelovacím hřebíkem, předvrtám vidiákem. Aby fréza při vrtání nemohla sklouznout na stranu. Na frézu se nesmí moc tlačit, a používat přerušovaný chod vrtačky pokud nemá regulaci otáček.

Sůwa

Elektrikáři, ty asi těch otvorů děláš víc a častěji. Já volím cestu, která je dostupná a levná i pro amatéra. Jen nevím, jak by dopadl ytong pod příklepem … 🙂

elektrikář

Nemám křišťálovou kouli materiál zdi jsi v zadání neuvedl.Mohl to být i betonový panel.Myslel jsem u příklepky je upínání sds. který jde i vypnout.
Jsou i korunkové vrtáky s diamantovým posypem. Jde to půjčit v půjčovně

elektrikář

Je fakt že když se dělám instalace v rodinném domku vrtám děr tak 100 i 150 denně.

elektrikář

Já pochopitelně mám rezu u fvidiovými plátky

elektrikář

Na vrtání zásuvkových krabic v obkladech jsou vídiové frézy Dají se půjčit i z příklepovou vrtačkou v půjčovně nebo Vám je může udělat opatrně elektrikář ,Já osobně si střed krabice vyměřím, namaluji fixem. Glazůru naklepnu nastřelovacím hřebíkem, předvrtám vidiákem. Aby fréza při vrtání nemohla sklouznout na stranu. Na frézu se nesmí moc tlačit, a používat přerušovaný chod vrtačky pokud nemá regulaci otáček.