strajch007

Jak vyřešit tuto matematickou hádanku?

Dokážete vysvětlit, jak přijít na tuto hádanku? Je to spíš na logiku, já na to přišel, ale jenom tak, že jsem si psal náhodně čísla a prostě nevím jakou to má souvislost :D by mě to ale zajímalo, jestli na to jde dojít i nejak jinak nez nahodne… :

Eva řešila experimentální úlohu fyzikální olympiády. Dopoledne od
9:15 prováděla v tříminutových odstupech 4 měření. Získané hodnoty za-
pisovala do tabulky, kterou si připravila v počítači:

HODINA MINUTA HODNOTA
9 15
9 18
9 21
9 24

Odpoledne v experimentu pokračovala. Tentokrát provedla v tříminuto-
vých odstupech 9 měření a hodnoty zapisovala do podobné tabulky. Omy-
lem do počítače zadala, aby se zobrazil součet devíti čísel z prostředního sloupce. Tento zbytečný výpočet vyšel 258.
Která čísla byla v daném sloupci?

Odpovědi
Drobek13

Matematická olympiáda? Vyřeš si ji sám/a