Kulpix

Jak vypočítat jednoduše kapacitu kondenzátorů?

Odpovědi
Snorri

Moc informací jsi nenapsal. Záleží na tom, jaké máš hodnoty pro výpočet, podle toho se volí vhodný vzoreček. Vypočítat to jde za pomocí náboje a napětí, to je nejjednodužší – C = Q / U. Pokud neznáš náboj, lze vypočítat – Q = I * t. Nebo to spočítáš podle velikostí ploch a dielektrika mezi nimi. Popřípadě to lze spočítat pomocí náboje. Pokud neznáme z čeho to chceš spočítat, tak nelze radit..

mzm

Ještě se používají vztahy s frekvencí.Jinak většina multimetrů používá metody popsané Snorrim.