Kulpix

Jak vypočítàm pojistku pro testovací zásuvku?

Mám doma dělanou testovací zásuvku (tj. vypínač a dvojzásuvka) Na testování traf a elektromotorů ještě bych chtěl na fázi dát nějakou přístrojovou pojistku, ale nevím jak silnou. Poradťe prosím.

Odpovědi
JájsemRaibek

Bohužel máš tam dvě zařízení a jedno s větším odběrem než to druhé.
Co se týče pojistky, záleží na tom, jak velký proud budeš odebírat a nemůžeš odebírat větší proud než je na jističi pro zásuvky (16A).
Jde o to, že pokud tam dáš např. 5A pojistku a zapojíš elektromotor, ten má větší odběr a pojistka obvod odpojí.
Pokud tam dáš silnější, např. 10A, motor nepřetíží pojistku a ta vydrží, ale naopak při testu trafa to může být nadhodnocená pojistka a ta neperuší obvod při zničení trafa.