bolak

Jak vypadá schvácenost?

Nejlepší odpověď
annas

Schvácenost/ zchvácenost = člověk je méně schvácený nebo více zchvácený

1. Je tedy vysílený, vyčerpaný, zničený, uštvaný (tělesnou n. duševní námahou):

2 .když někoho ovládnou zachvátí, city, tělesné stavy, musí zdolávat vášně.

Člověk může být velmi unavený. slabý, v nemoci má vysoké teploty, nemá o nic zájem, těžce oddychuje, málo odpočívá proto je je vyčerpaný, přetěžuje se atd.

Další odpovědi
pusinka50

Schvácenost může nastat při vyčerpání, např. po namáhavé práci, anebo je způsobena špatným zdravotním stavem.
Příznaky? Jsi prostě vyčerpaný, že je pro tebe velká námaha jakákoliv práce a potřebuješ jen odpočívat. Přidávají se dechové potíže (krátký rychlý dech), třeba i obyčejná procházka může být velmi namáhavá.

anonym

rozdrazdi hrocha a pak zdrhej, pokud mu uteces, coz je nepravdepodobne (tusim 40km/h), tak pak cihni do zrcadla. uvidis schvacenost.

Mozeq

Různé příznaky, je to celkové vyčerpání organismu.
Doplňuji:
O některých lidech by se dalo říci, že schvácení jsou skoro stále :D těžká únava, ruce ohlé dozadu a většina času srávená v leže…

iceT

Jako já,když se vyplazím do osmého patra po svejch…