JájsemRaibek

Jak vypadá pátrací balon?

Určitě jste již slyšeli slovní spojení, že měl hlavu jak pátrací balon a tak mě zajímá, jak takový pátrací balon vypadá :D?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Aktuálně k vidění u zjentka (viz svatba Emmičky). ;) :D :D
Observační (pozorovací či pátrací) balón byl aerostat používaný (nejen) za 1. světové války k pozorování nepřátelské činnosti, koordinaci a korekcím vlastní dělostřelecké palby apod. Vypadal asi nějak takhle: https://www.the­vintagenews.com/wp-content/upload­s/2016/03/pisi-tekst-1.jpg

Další odpovědi
Kepler

Jen dodám, že byl plněný vodíkem a krásně hořely, když padaly k zemi. Prý je často sestřeloval nepřítel, ale já jsem si jist, že posádka si v tom koši normálně hulila a chlastala pivo, a to i přes zákaz. Byla tam totiž děsná nuda.

aliendrone

Kepler>>> Hmm, nuda možná byla, ale jen do doby, než přiletěl „BIGgkepleres od velbloudích stíhaček“. ;) :D :D