Limbo

Jak vyměnit v serveru 2× SAS SSD, které je zapojené v RAID 1?

Mám server HP, ve kterém je řadič Smart Array P440ar. Do něj je zapojeno celkem 6 disků, vždy po dvou na jedno pole. Potřebuju vyměnit 2 disky v jednom poli za větší a chci se zeptat, jestli to lze udělat za provozu s tím, že vyměním jeden, počkám až se z druhého dotahají data, a pak druhý. A jestli to řadič zvládne sám a nebo je potřeba něco nastavovat. Předpokládám, že jakmile vyměním i druhý disk, tak kapacita bude pak automaticky navýšena? Díky

Odpovědi
aevul

Ano, v ideálním případě by to mělo být takto. Ovšem, záleží na konkrétním řadiči, jestli umožňuje rozšíření kapacity (nehledal jsem). Pokud to tento neumožňuje, pak je cesta záloha (tu bys měl udělat v každém případě), vytvořit nové pole z nových disků, obnovit data.

elkon

Co třeba použít manuál. Ten bývá v případě NAS serverů velmi podrobný. Já to tak v mém Synology mám.

aliendrone

Zásatní přitom „za provozu“ je, zda-li server umožňuje hotplug (dnes většina ano). Sorryjako, ale hledat příslušný manuál nebudu. ;)