Anetaj

Jak vymažu slova z písničky? (třeba Mp3)

Našla jsem si písničku, u které bych ovšem potřebovala jen tu melodii bez slov. Většina lidí mi říká, že to jde, ale nikdo mi neřekne konkrétní příklad. Pomozte mi prosím. :D

Nejlepší odpověď
beer

Několikrát jsem to zkoušel různými způsoby pomocí Audacity, ale podle očekávání to dopadlo blbě – vokály se jen potlačily, nebo hudba hooodně nekvalitní, takže výsledek nicmoc..
O žádném kvalitním programu zdarma na toto nevím a dokonce neznám ani placený..
Ale co tak při vyhledávání hudby ke stažení dopsat do vyhledávače za název skladby slůvko „instrumental“ ?? Třeba bude po problému ))

Další odpovědi
chudst

„Nejde“ – nebo spatne. Maximalne muzes ekvalizerem potlacit rozsah frekvenci kde je hlas, ale tim prijdes i o cast hudby. Kazdopadne vetsinou to nebude 100% (u nekterych pisni tomu tak byt muze, zalezi, jak jsou kodovany – v kolika stopach, v jedne muze byt hlas a ve druhem zvuk, pak by to slo. Pokud by to bylo promichano, tak to jde jen potlacit.)

Muzete zkusit i tento navod: http://vapi.blog­.cz/0805/jak-odstranit-z-pisnicky-hlasy

Nebo si stahnete toto: http://www.sta­huj.centrum.cz/mul­timedia/multi­medialni_preh­ravace/karaoke-anything/

Džuls

Úplne súhlasím s názorom vyššie. Ja som tiež potrebovala z jednej piesne len podklad, bohužial, nenašla som, tak som poprosila kamoša, aby mi vymazal slová. Upozornil ma, že to nebude dobré a mal pravdu. Hudba je stíšená a v pozadí akoby v takej ozvene je aj tak počuť slová. Ak je to nejaká známa pesnička, možno je niekde na nete. Skús ešte troška posurfovavať 🙂