Avatar uživatele
terry

Jak vyjímáte flash z PC? Třeba s foto.

Já soubory uzavřu a normálně ji vytáhnu.
Prý to je špatně a soubory by se mohly poškodit.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4237 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

já teda ne ;{)> a poškodit by se opravdu mohla. v pravém dolním rohu obrazovky (vedle hodin) je taková modrá šipečka doleva). Na tu kliknu a mezi ikonkami najdu miniobrázek flashky se zelenou šipkou. Po přiblížení se objeví nápis „bezpečně odebrat zařízení“, na ten se klikne, pak se vybere z nabídky „ukončit činnost“. Následně by se opět v pravém dolním rohu měl objevit nápis „Nyní lze zařízení bezpečně odebrat“ – teprtve tehdy ji lze vytáhnout.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Alesh

Je to sice jen můj soukromý názor, ale myslím, že se kolem toho dělá zbytečná panika. Poškození podle mě hrozí pouze tehdy, když s nějakým souborem pracuje nějaký jiný SW (edituješ ho, kopíruješ apod.), což bohužel někdy jako uživatel nevidíš nebo si to neuvědomíš. Pokud pak dáš vysunout, tak tě Windows upozorní, že disk je používán nebo tak něco. Pokud s diskem zaručeně nic neděláš, tak ho podle mě můžeš vyrvat a nic se nestane. Aspoň jsem doposud nezaznamenal jediný takový případ a už jsem viděl hodně lidí, co se s tím zkrátka moc nemažou.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
huxa

ano, mohly, ještě musíš najet do tento počítač (win 7 počítač) a dát vysunout

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Funna

pokud ti tíhle tvým „vyškubávání
Doplňuji:
“ z PC odejde jen flash…tak to asi tak moc bolet nebude…ale s odpojováním dražších věcí…mobil, foťák, externí disk a pod. bych raděj použila legální odpojení …a v každém win je to ikona HLAVNÍM PANELU (to je ta lišta co máš, jak předpokládám dole, protože i ta lišta jde přesunout kamkoliv)…a teď jen záleží, jak máš nastavenou funkci „odebrat zařízení…“, buď se ti tam ta ikona zobrazí sama okamžitě, nebo ji budeš muset vyhledat a to „rozbalením skrytých ikon“, což je šipka jakékoliv barvy, která je obvykle vedle zkratky pro jazyk (ta zkratka je CS, AN, EN atd podle toho, jaký jazyk máš aktuálně nastavený)…ikona pro odpojení je u různých win taky různá…u W7, Vista je to ikona zástrčky USB se zatržítkem (fajkou), u XP je tam šedý obdelníček, nebo co to je, se zelenou šipkou…Win95 snad už nemáš…(když na tuhle ikonu najedeš naspíše ti to „bezpečně odebrat…“)…pak ti to hodí tabulku, kde si vybereš, co bezpečně odebrat…a najdeš si Zařízení USB…aby sis neodpojila něco úplně jiného, co nechceš .-)

Upravil/a: Funna

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek