Calimë

Jak vyčistit ochranou fólii (na tabletu)?

někdo mi z legrace sundal fólii z tabletu a je nyní tak zašpiněná, že se při přilepení utvoří jedna velká bublina
lze fólii vyčistit pod vodou? neovlivní to negativně přilnavost?

Nejlepší odpověď
Dochy

domnívám se, že bude rozumné koupit novou.

Další odpovědi
Bedy

Reezo: Můžu Vás o něco požádat? Nestrkejte nos do věcí, kterým nerozumíte jako třeba té legálnosti softwaru.
Abyste věděl, prodávají se speciální ochranné fólie na dotykové displeje, co nemají displej z tvrzeného skla (třeba Gorilla Glass), aby se ten displej nepoškrábal, protože tyhle displeje jsou na to dost náchylné. Vyrábějí se zejména pro mobily, ale i pro tablety existují.

Schválně se podívejte sem: http://search­.seznam.cz/?q=ochran­n%C3%A1+f%C3%B3li­e+pro+tablety&sId=I4r5x­Q7cw-FmxvRXqcCq&aq=-1&oq=ochrann%C3%A1+f%C3­%B3lie+pro+ta­blety&sourceid=top&thru=­&su=e

Tazatelko, v tomto příapdě bude asi nejlepší volba koupit novou fólii, protože jestli tato je špinavá, tak to si myslím, že nemá cenu nějak čistit. Ono se může stát, když si ji vyčístíte, stejně se to nezlepší.

www

S dovolením všechny předchozí odpovědi shrnu.
Ochranná fólie se čistí jen po povrchu a nikdy se nesundává, ani výrobce s tím nepočítá! Fólie se pouze mění 😉
Tedy ve tvém případě stačí koupit novou, což ve své podstatě, při trošce šetrnějšího zacházení, ani není potřeba.
Zkušenost

Reezo

nechci ti to říkat, ale ta fólie se má normálně sundat… :D občas to tam nechává malé procento lidí a mylně si myslí, že je to zvýšená ochrana stroje, ale není… Normálně fólii sundej a každou nečistotu na obrazovce prostě vyčisti ne? Já jsem dostal k tabletu takovej hadřík a ten se o vše postará…

zjentek

lehce koupíš novou, ale jak píše reezo, není žádnou podmínkou, aby tam folie byla. Osobně folii nemám rád, už kvůli špatné ostrosti displeje při slunci. Proto folii odstraním a koupím si kvalitní obal na své zařízení ,)
Bedy: ty mi šmakuješ ..co je to s tebou?

cochee

No já bych byl s tím dohadováním opatrný, protože z dotazu není vůbec zřejmé, co je to za fólii – jestli opravdu provozní ochranná fólie, anebo transportní fólie od výrobce, která se má po zakoupení sloupnout, slouží pouze k základní ochraně nové tabletky při transportu od výrobce k zákazníkovi.

Razza

Brácha říkal, že záleží na tom, co tam za fólii máš. Pokud tam máš ScreenWard Protector folie od www.adpo.cz. jako máme my na noťasu, tak prej není problém fólii sundad, opláchnout pod tekoucí vodou, pověsit vysušit a znova přiložit na displej. Sice prej nedrží tak dobře jako tím lepem, co tam je nazačátku, ale drží, nějak antistaticky.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.