x43icrs

Jak vzniklo slovo „robertek“?

Nejlepší odpověď
annas

Vím, že jsem už jednou odpovídala, ale nemůžu otázku najít

1. "Jak vznikl český název robertek

V obodobí komunismu byly erotické pomůcky nedostatkové zboží. Neexistovaly žádné sexshopy, kde by jste si je mohli koupit. Název Robertek vznikl právě za komunistů, někdy v roce 1987–8.

Manželka nějakého bolševika měla doma pár vibrátorů, které ji manžel Robert vozil ze zahraničí. Údajně pracoval na zahraničním obchodě, takže výjezdy do zahraničí nebyl problém. Nejdříve měla jen pár kousků, které půjčovala kamarádkám. Půjčování mělo úspěch a chytrá průkopnická komunistická podnikatelka jich pár prodala.

Manžel Robert nakonec vozil vibrátorů daleko více a začali prodávat ve stovkách kusů. Když to prasklo (respektive je někdo prásknul), byli oba obviněni z neoprávněného obohacení a také odsouzeni. Údajně o této kauze vznikl i článek, který Roberta a jeho paní proslavil a lidové označení robertek se ujalo".

https://vibra­tory.org/clan­ky/kdo-vymyslel-vibrator/

2. "Druhá historka je přece jen o něco humornější a proběhla v tehdejším tisku za první republiky. Světoběžnický manžel jedné dámy stejného jména měl strach, aby jeho choť při dlouhých služebních cestách nebyla sexuálně frustrovaná.

Pořídil ji tedy podobnou hračku ze zahraničí a s každým dalším výletem ji nosil novou (Dnešní obdoba podobných dárků ze špatného svědomí jsou magnety na ledničku kupované na letišti). Jeho manželka z nich byla natolik nadšená, že rozjela mezi svými přítelkyněmi šuškandu a začala jim tato dílka půjčovat za drobný poplatek,

Rozkřiklo se to rychle a do jejího bytu se začaly stahovat mraky žen. Nedůvěřivý soused toto podezřelé shlukování nahlásil úřadům, protože svou sousedku podezříval, že zde bez povolení živnosti dělá klientkám na vlasech trvalou ondulaci. Policie zde udělala razii a rozhodně bychom chtěli vidět výraz v jejich obličeji, kdy místo natáček a kulem našli něco, co se jim ani vzdáleně nepodobalo."

http://www.li­lek.cz/jak-vznikl-cesky-nazev-dilda-robertek/

V posledním odkazu je ještě další verze.

Něco i zde
http://tusex.sk/ra­dy-a-tipy-pre-zeny.516/historia-vibratorov.984.html

Další odpovědi
smart aleck

Nějaký Robert X., dovezl pro pražské paničky ze Švédska (cca 1974–8) a tak se vibrátoru či didlu na jeho počest takovým věcem říká „robertek“.
´´´´´´´´´´´´´­´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´­´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´­´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´
Chtivé dámy, jen chci opravit datum a stát, ze kterého byly „robertky“ dovezeny: Cituji: Jak si vibrátor vysloužil pojmenování ROBERTEK?
Historie není tak dlouhá, jak by se dle rozšíření tohoto názvu dalo usuzovat.

Na rozdíl od ostatních erotických pomůcek má přesné datum vzniku, a to 29.12.1979.

historie vibrátoru

Základ položily Zemědělské noviny. Toho dne zde vyšel článek Tajemství padesáti žen.

Pražský důchodce, prý bývalý daňový úředník na procházkách břevnovskou vilovou čtvrtí,

vidí, že do jedné dochází nápadně často dámy z takzvaně lepší společnosti.

Náš důchodce pojal podezření, že majitelka vily zde na černo a bez placení daní

provádí trvalé ondulace. Podezření hlásí kriminalistům, následuje domovní prohlídka.

Ale, světe, div se! Místo sušáků ke kadeřnickým úkonům, je ve vile objeveno pět

poševních bateriových vibrátorů. Místo česání kadeří půjčuje první soukromá podnikatelka

v oblasti erotiky, dámám za 200 korun vibrátory.

A proč robertek. Inu, odsouzené podnikatelce obstaral vibrátory její přítel z NSR,

jistý Robert.
Ps. Pro led: Jednalo se o poševní vibrátory, a váš odkaz na obrázek je sice ilustrační, ale nepravdivý.

Zdroj: http://www.vi­brator4you.cz/cs/od­kazy-pomucky/menu/nas-sexy-magazin/jak-si-vibrator-vyslouzil-pojmenovani-robertek/

marci1

„Jak si vibrátor vysloužil pojmenování ROBERTEK?
Historie není tak dlouhá, jak by se dle rozšíření tohoto názvu dalo usuzovat.
Na rozdíl od ostatních erotických pomůcek má přesné datum vzniku, a to 29.12.1979.
Historie vibrátoru:
Základ položily Zemědělské noviny. Toho dne zde vyšel článek Tajemství padesáti žen. Pražský důchodce, prý bývalý daňový úředník na procházkách břevnovskou vilovou čtvrtí, vidí, že do jedné dochází nápadně často dámy z takzvaně lepší společnosti.
Náš důchodce pojal podezření, že majitelka vily zde na černo a bez placení daní
provádí trvalé ondulace. Podezření hlásí kriminalistům, následuje domovní prohlídka. Ale, světe, div se! Místo sušáků ke kadeřnickým úkonům, je ve vile objeveno pět bateriových vibrátorů. Místo česání kadeří půjčuje první soukromá podnikatelka v oblasti erotiky, dámám za 200 korun vibrátory.
A proč robertek. Inu, odsouzené podnikatelce obstaral vibrátory její přítel z NSR,
jistý Robert. Má to však drobný háček, vibrátory by se neměly půjčovat. Hrozí zde nebezpečí nákazy sexuálně přenosnou nemocí včetně AIDS.“
(Odkaz nelze vložit, jelikož vstup na stránky je podmíněn potvrzením věku 18 let).

VanesskaMala

Nooo, ty jo, to nevím, ani jsem nad tím vlastně nepřemýšlela… ale je to zajímavá teorie. Robertek je prostě robertek :D

Lailinka

Mám to taky tak, ale zase na druhou stranu se fakt nebráním nějakým experimentům 😛

led

annas, oficiálne sa u nás predával pod názvom „masážny strojček“. Vyzeral podobne ako https://erotic­kashowsk.cdn.sho­prenter.hu/cus­tom/erotickashow­sk/image/cache/w48­0h480wt1/produc­t/n_7350075021619­.jpg?lastmod=1548682­299.1507100392