fg

Jak vidí pes obraz na obyčejné televizi?

Mám na mysli snímkový kmitočet.Jestli ho vidí po snímcích nebo jako celek.Vím ,že barvy nevidí.Vadí mu i některé zvuky co vydává tv?

Nejlepší odpověď
kapka

Pro jistotu jsem našla odpověď na netu, protože bych už nedala správná čísla. Ale vím, že pes dokáže vnímat více obrázků za sekundu než člověk, tedy sled obrázků v tv, který je dělaný pro lidi, je pro něj příliš pomalý. Nemůže tedy vidět obraz plynule, ani bych neřekla, že rozmazaně, spíš jako sled jednotlivých statických obrázků rychle se střídajících.

Zde text, kde jsou přesná čísla: Stejně jako pro člověka je zrak pro kočku nejdůležitějším smyslem. Kočky mají oproti člověku výhodu v pohybovém vidění. Naše oko totiž přijímá 15 až 20 obrazů za sekundu. Díky tomu funguje princip filmu, který vysílá 20 až 24 statických obrázků za sekundu, které my potom vnímáme jako pohyb. Podobně je tomu u rychle se měnících svazků elektronů u televize. Kdybychom chtěli natáčet film pro kočku (ale stejně tak třeba i pro psa nebo některé ptáky), museli bychom vystřídat 30 až 40 snímků za sekundu, aby zvíře nahrávku nevnímalo jen jako sérii diapozitivů. Kopírováno zde http://www.dom­kocka.wz.cz/pre­cist_praci.php

Co se týče zvuků, je jasné, že pes vnímá i zvuky, které my neslyšíme, takové zvuky jistě vychází i z tv. Myslím, že pokud by psovi vadily, prostě by odešel. Spíše si myslím, že je slyší, ale nevadí mu, uvažuji dle chování našich psů u tv.
Ale zvíře, které je v kleci či teráriu /pták, hlodavec/ se nemá nechávat blízko tv právě kvůli zvukům, které by mu mohly vadit a odejít bohužel nemůže.

Další odpovědi
Drap

Vidí ho jinak. Údajně se mu obraz pohybuje, ale vidí ho rozmazaně a v jiných barvách.Zvuky se mu údajně také zkreslují

rottwy

Psi vidí barevně.. ovšem pouze několik základních odstínů, ale jak to mají s televizí, to by mě také zajímalo :/