Melounek6

Jak velký věkový rozdíl se ve společnosti toleruje?

Dejme tomu, že je ženě 18 a muži 44. Je vůbec možné, aby tento pár žil šťastný život a nebyl odsuzován společností? Zajímá mě nestranný názor.

Nejlepší odpověď
Alesh

Co je to společnost? Bába od vedle? Nebo třeba já? Pokud ti je 18 a jemu 44 a klape vám to, tak asi není potřeba řešit, jestli nějaký Franta Pepa s tím má mentální problém, ne?

Další odpovědi
annas

Co považujete za společnost?: Když si muž vezme mladou ženu, starší žena mladého muže třeba někde v Kotěhůlkách, zde to možná sousedé řeší, ale o kus to dál to nikdo neví.

Věkový rozdíl je záležitostí těch dvou,. ale má svoje pozitiva i negativa. Ale nedávno se na toto téma diskutovalo v nějakém pořadu v ČRo.

Odborník zmiňoval,. že takový vztah má zejména na začátku spoustu kladů,. z dlouhodobého hlediska ale začínají převažovat negativa.

Záleží na tom, zda se narodí dítě, ale mnohdy také záleží na tom, , jak dobře přijme věkový rozdíl okolí a příbluzní a zda některý jedinec nepodlehne jejich „tlaku“.

Často nevyhovuje sexuální vztah, děti – mladší žena touží po dítěti, starší muž už dítě má, nebo je nechce , Když se narodí, zůstane s dítětem sama. Když partner zestárne, žena o něj bude nucena o něj pečovat.

Vše má důvody pro a proti. Zde budou žít šťastný život, nikdo nezaručí ani těm, kteří jsou si věkově blíž. Jak se říká, vše je ve hvězdách.

Moje známá si vzala asi ve 42 letech muže staršího o 17 roků. Prožila hezké manželství, ale bohužel, relativně krátké.

Všechno záleží na toleranci a na přístupu těch dvou.

Když jsem byla mladá holka, vždy jsem si říkala, že bych nechtěla mít za manžela staršího muže, který by mohl být otcem.

Bylo to v době, když ve škole působili učitelé, kteří se oženili se svou bývalou žákyní. Ale většina vztahů nevydržela.

Co se má stát, to se stane. Každý se může svobodně rozhodnout.

--

Drap

Ano je to možné. Každého vždy někdo za něco odsuzuje.

Michala11

Asi nebudu nestranná, protože jsem si kdysi takový vztah zkusila. Jak píší pánové předemnou… Přestanete se stýkat, protože má sousedka kecy? Bylo by to lepší kdyby jí bylo 19, nebo jemu43? Dejme tomu že se mají rádi a v tom případě, nemají čas na to co říká ten či onen. Hlavně oni dva musí být přesvědčení o správnosti věci a pak se můžou postavit nejen sousedce, ale celému světu.

hapiky

Ono může být také důležité, jak ten či onen vypadá věkově.
V zahraničí jsem zažil případ, kdy syn pohledem vypadal na otce a otec na syna.

nyjono

Nedávno o tomto byla v TV reportáž.
Průzkumy ukazují, že je možné, aby tento pár prožil šťastný život, ale záleží jen na těch 2, jaký ten život bude.
Procentuelně ale vycchází, že šťasných párů je dlouhodobě méně, než je běžné.
Ale … pokud se podívám, kolik je „běžných“ párů rozvedených či rozejitých, asi na věkovém rozdílu moc nezáleží. Spíš na těch dvou.

elkon

To je věcí těch dvou, s žádnou společností to nemá co do činění. Je to vždy loterie. Může to fungovat, ale také nemusí. Jako v každém jiném vztahu.

Kelt

Je to záležitost těch dvou a okolí to může posuzovat, odsuzovat jakkoli. Ve středověku možná 60 letý si vzal 5 letou, kvůli majetku, Prostě je třeba mít určité společné hodnoty, názory, nebo žít 2 lidé odděleně v jednom bytě a mít pouze společnou domácnost. Tady matematika neplatí.