df

Jak uzavřít povinné ručení, aby ho pojišťovna každého půlroku nezdražovala?

Uzavřeno přes epojisteni.cz

Nejlepší odpověď
Hlada

Je potřeba vyjednávat. Po telefonu se dají sjednat velice výhodné podmínky. Levnější je také roční pojistné.

Další odpovědi
Ametyst

Možná bude řešením sjednat roční pojištěni a platit čtvrtletně. Pojišťovny jsou právě ty instituce, co nás nenechají v klidu žít: neustále se musíme zajímat a porovnávat ceny a služby. Vyplatí se měnit pojišťovnu každé dva roky. Instituce na věrnost nehrají, tak proč by klient měl?

elkon

Mám sjednané povinné ručení i havarijní pojistku s makléřem osobně (platím jednou ročně) a pojišťovna mi nic nezdražuje. Naopak jsem letos zaplatil méně než v loňském roce. Také záleží na bonusu za bezeškodní průběh. Já mám bonus v maximální míře.

Diego Diegi

Pracovala jsem pro ně,dají ty VIP slevu když řekneš že ti to jinde daly levnejs a že prejdes ke konkurenci pokud ti nedají lepší nabidku

Arne1

1)Je-li splatnost půl roku, tak je to půlroční. Odpadá sleva za roční platbu (cca 5%) a zhoršuje se možnost dodatečných slev. Úplně nejhorší je platit čtvrtletně nebo měsíčně, u některých pojišťoven to zablokuje slevy.

  1. Problém slev. Pokud jeden rok sjednám klientovi pojistku s maximální možnou slevou, tak co mám dělat další rok když ten klient přijde s požadavkem že by chtěl slevu ? Ty slevy se dají dávat jen do určité hranice, u některé pojišťovny je to 25%, u jiné 40% (ale pro běžné obchodní případy je to 20%). A sleva ze slevy prostě už nejde ! Představa, že stačí zvednout telefon a pojistka bude rázem levnější. je naprosto ujetá. Pokud by to fungovalo, tak by to znamenalo pouze to, že jste si vybrali špatného makléře.

3)výpočet pojistného v pojišťovně je těžká matematická statistika. Parametry se neustále mění a přizpůsobují trhu. Ještě na přelomu roku jsem mohl směle předpokládat, že u ČPP to i mladšímu klientovi vyjde nejlépe. Dnes už to neplatí, výpočty se trochu změnily. To je důvod, proč někdy vyjde lépe jedna pojišťovna a podruhé jiná. Většinou jde o rozdíl několika desetikorun maximálně nějaké stokorunu – při rozpočítání na rok je to směšná částka. Často je u levnější pojistky něco ošizené – například asistence. Je to pár korun ročně a ušetří to tisíce.
3)Všechno zdražuje. Stojí chleba dnes to samé jako před rokem ? Přitom je to stejný chleba. Za kolik koupíte květák dnes a za kolik byl před rokem? Dostanete někde meníčko pod 100Kč jako se to ještě před rokem dalo ? Při astronomickém růstu cen náhradních dílů je div že cena pojištění roste tak málo. Vemte blbé reflektory – klasické dostanete za jednotky tisíc. A když někomu poškodíte nějaký moderní LED nebo Xenon, desítka to nespraví, spíše stovka.

Postmaster

Inflace je následkem toho že se můžou peníze tisknout nebo rozmnožovat v počítačovém programu

Schluker

Cenu pojisteni neresim. Sjednava ho leasingovka, ktera se diky objemum dostane na castky o kterych se cloveku muze leda zdat.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Arne1

Diego Diegi – jak jsem psal, jeden rok běžná sleva 20%. Druhý rok zkusím požádat o 40% a náhodou to vyjde (je to nenárokové). Co třetí rok ? Ano, existuje ještě ředitelská sleva, ale ta je dostupná pouze pro zaměstnance nebo pro klienty kteří toho u dané pojišťovny mají hodně, nejlépe podnikatelské s hodnotou pár milionů.

Arne1

Ametyst: Nesmysl, čtvrtletní platba je to nejdražší co může být.

df

Hlada: problém je, že při každé další platbě se cena zvýší. Tím si kompenzují ztráty za nízké ceny, kterými lákají nové zákazníky.

Pepa25

Proto je hloupost už uzavření pojištění jen na půl roku. Nikdy by mě nenapadlo ,že někdo na takové „výhodné“ podmínky vůbec přistoupí …

df

To není na půl roku. Půlroční je jen splatnost

Arne1

Ano, smlouva je na rok, to znamená pouze to, že ji po půl roce nelze vypovědět. Ale různé parametry jsou prostě půlroční.