VMF

jak určím rovnici tečny kuželosečky pokud vím směrnici, jinak než přes derivaci ?

znám směrnici k=2 a rovnici kružnice x2 + y2 – 8× – y + 15 = 0
vím, že směrnice se rovná tg úhlu, který svírá s kladnou částí osy x, neboli y=kx, takže z toho máme vyjádřené y, ale když dosadím do rovnice, diskriminant vyjde záporný, tedy bez řešení, ale úloha má 2 řešení, takže D>0, v čem dělám chybu ? Děkuji za pomoc
Doplňuji:
aha, tak to mám i špatně zapsané, a konstanta b značí co ? Děkuji

Odpovědi
Quimby

chybu děláš v té rovnici…
Rovnice přímky pomocí směrnice je y=k*x + b, ta konstanta je důležitá, protože y=kx jsou jen přímky které prochází středem soustavy a tam řešení existovat nemusí.